Atrakcji było mnóstwo, więc chętnych nie brakowało. Nawet pogoda nie pokrzyżowała planów

Atrakcji było mnóstwo, więc chętnych nie brakowało. Nawet pogoda nie pokrzyżowała planów 27

Za nami kolejna edycja akcji Dzień Zdrowia z Głogowskim Szpitalem Powiatowym. W sobotę (7.09) – pomimo deszczowej pogody – pojawiło się wiele osób, by wspólnie spędzić czas. W parku pod szpitalem nie zabrakło atrakcji także dla dzieci. Jedną z nich był festiwali kolorów. – Brałam udział w takiej zabawie pierwszy raz, ale nie sądziłam, że to taka frajda! – mówiła Kasia Stokłosa (19 l.).

Na scenie śpiewem czas umilały zespoły Radocha, Chór Gaudium i Studio Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Ponadto była zumba i fitness. Wylosować można było nagrody, skosztować grochówki i bigosu – schodziły porcja za porcją, bo gorące posiłki w ten chłodny dzień, były jak najbardziej wskazane. Kolejki ustawiały się pod rejestracją na badania i konsultacje. – Lekarze w swoich gabinetach czekają na pacjentów – zachęcał Edward Schmidt, prezes szpitala. Chętnych nie brakowało. – Skorzystałam z cytologi dlatego, że po 60 roku życia te badania są płatne a ważne – mówiła jedna z kobiet.

– Szkoda, że pada deszcz, choć przez całe wakacje nie tylko głogowianie jego oczekiwali. Pracownicy szpitala przygotowali, jak co roku, bardzo profesjonalnie ten dzień – podsumowywał starosta Jarosław Dudkowiak. Była też symulacja wypadku samochodowego i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i medycznej z udziałem straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego. Organizatorem imprezy jest Głogowski Szpital Powiatowy a odbywa się ona pod patronatem Starosty Głogowskiego i Prezydenta Miasta.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •