Dzieje sięGłogów

Austria jest piękna i tania! Grażyna i Stefan zachęcają, by odwiedzić ten kraj4 min na czytanie

Austria jest piękna i tania! Grażyna i Stefan zachęcają, by odwiedzić ten kraj

Austria w obiektywie Grażyny i Stefana Sroczyńskich. – Dopiero poznajemy Europę – nie ukrywają, bo przecież wcześniej, przez wiele lat, zwiedzali cały świat. Najczęściej podróżowali do Afryki, gdzie udzielają się charytatywnie. Teraz, w czasach epidemii, wsiadają w auto i jeżdżą po Polsce. Ostatnio byli w Bieszczadach. Kilka dni temu wrócili z Tyrolu. – Jest piękny! – nie mogą się nacieszyć widokami.

Nie ukrywają, że w Austrii, gdzie zwykle – i latem, i zimą – są tłumy turystów, tym razem jest ich znacznie mniej. – Nie ma kolejek na wyciągi i na górskich szlakach – opowiada Grażyna, która zachwycała się wysokimi Alpami. Byli na wodospadach, lodowcu, zdobywali ich szczyty.

Radoxim 5

– Naprawdę robią wrażenie. Największe, gdy budzisz się, wyglądasz za okno, a tam obok ciebie chmury – dodaje.

Zwiedzili też znane narciarskie skocznie m.in. w Insbrucku, gdzie zrobili też sobie zdjęcie pod plakatem Adama Małysza – legendy światowych skoków. – Jest wiele różnic. W Austrii płacąc za bilet na wyciąg masz też opłacone miejsce postojowe i wszystkie atrakcje dla dzieci, które się tam znajdują. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Jest też czysto – ludzie dbają o to. Nie wyrzucają śmieci gdzie popadnie – zwraca uwagę.

I okazuje się, że taki tygodniowy wypad wcale nie musi być drogi. Zdradzają, że za nocleg zapłacili około 1700 zł za cztery osoby, bo byli jeszcze z córką i wnukiem. – Do tego doliczyliśmy paliwo i kilka euro na podstawowe zakupy. Resztę zabraliśmy z Polski. Przyznam szczerze, że to był piękne i tanie wakacje. Zachęcam Was, abyście w taki sposób zwiedzali Europę – przekonuje a tak doświadczonych podróżników warto posłuchać.

Nie bali się koronawirusa. Wszędzie, gdzie byli, zakładali maseczki. – Tam obowiązek noszenia maseczek przestrzegają wszyscy. Bez wyjątku – kończą planując kolejny wypada. Tym razem we wrześniu – do niemieckiej Bawarii.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się