Automobilklub Głogów zdeklasował rywali! Świetny początek sezonu

11:01, 10.05.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:01, 10.05.2021

W ubiegły weekend (8/9.05.) zaingerowano sezon na torze. W Kaliszu Pomorskim rywalizacja odbywała się w cross country. Najlepsze wyniki osiągnęli w klasie 85 Eryk Farański - wygrał. Damian Azmin też był najlepszy w klasie 125. Paweł Szturomski zwyciężył w klasie master - to jedenastokrotny mistrz Polski. Drugi w tej klasie był Robert Warchoł, szósty Tomasz Kupaj, ósmy Piotr Husar. W quadach 4. miejsce zajął Piotr Paździor. W klasie senior też mieliśmy swoich reprezentantów - 7. miejsce dla Pawła Rubisia.

Klubowo głogowianie zdeklasowali pozostałe ekipy zdobywają 442 punkty do klasyfikacji mistrzostw Polski. Dla przykładu Klub Motorowy Kwidzyn ma na swoim koncie 135 punktów, trzeci klub Zielonej Góry 120 punktów.

- Ze względu na epidemię dwie pierwsze rundy się nie odbyły, więc ten sezon znowu się rozpoczął później niż zwykle - mówi nam Andrzej Nalepka z głogowskiego klubu. Kolejne zawody 29 maja, finał cross coutry odbędzie się pod koniec września w Głogowie.