Dzieje sięGłogów

Aż czterdzieści urodzeń w dziesięć dni na głogowskiej porodówce2 min na czytanie

Aż czterdzieści urodzeń tylko w dziesięć dni na głogowskiej porodówce!

Takiego baby boomu w naszym szpitalu dawno nie było. W wakacje rodziło się dużo dzieci. Rekord padł w lipcu. Aż czterdzieści urodzeń w dziesięć dni. – Początek lipca faktycznie nas zaskoczył i ucieszył oczywiście, gdyż czekamy na każde dziecko z ogromną radością – Małgorzata Golonko, oddziałowa położnictwa, cieszy się, że od kiedy przeprowadzono kompleksowe remonty na ginekologii, położnictwie i oddziale neonatologicznym wzrasta liczba kobiet decydujących się na skorzystanie z usług medycznych głogowskiego szpitala.

Na to, że krótko po oddaniu zmodernizowanych oddziałów zapełnią się one pacjentkami, nie trzeba było długo czekać. Już w maju i czerwcu urodziła się tu ponad setka dzieci, a początek lipca okazał się rekordowy. Na świat przyszło aż czterdzieścioro dzieci. – Pewnie wpływ na to ma fakt, że zamknięto porodówkę we Wschowie – Ewa Todorow, rzeczniczka szpitala, liczy, że ta tendencja się jednak utrzyma i nasze położnictwo nadal będzie miejscem, w którym poród mamy będą sobie wzajemnie polecały.

– Tak dobrze wyposażonego oddziału i komfortowych warunków nie ma żaden szpital w okolicy – podkreśla Edward Schmidt, prezes placówki i przypomina, że zarząd nie poprzestaje na zdobywaniu pieniędzy na dalsze remonty pozostałych oddziałów. A personelowi wciąż nie brakuje pomysłów na wprowadzanie udogodnień, dzięki którym w przypadku oddziału położniczego będzie wygodniej. – Mamy pokój karmień, czyli wyznaczone miejsce, gdzie mamy, które już opuściły oddział, mogą spędzić czas ze swoimi dziećmi, które z różnych powodów jeszcze ze szpitala nie mogą być wypisane – dodaje Małgorzata Golonko.

Warto przypomnieć, że do porodu można przygotować się uczestnicząc w zajęciach w Szkole Rodzenia Bocian. – Trwają one dwa miesiące i są bezpłatne. Zapraszamy również mężów, partnerów, którzy często są oparciem dla swojej żony czy partnerki i pełnią funkcję instruktora, razem z nią oddycha oraz często jest łącznikiem między rodzącą a lekarzem i położną – zachęca Ewa Todorow i przypomina, że przygotowanie kobiety, zarówno psychiczne jak i fizyczne do porodu naturalnego, bardzo ułatwia później przyjście na świat dziecka.
DAB

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się