Fotomy: GrębociceRegion

Baby wielkanocne, baranki, kurczaczki, jaja i ozdoby na świąteczny stół [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Baby wielkanocne, baranki, kurczaczki, jaja i ozdoby na świąteczny stół [ZDJĘCIA] 3

Takich wielkich palm wielkanocnych, jak w gminie Grębocice, to nigdzie nie robią. Dokonania mieszkańców tej gminy można było zobaczyć w niedzielę na IX kiermaszu tradycji Wielkanocnych, w grębocickim parku. Ta uwielbiana przez wszystkich tradycja wróciła. Baby wielkanocne, baranki, kurczaczki, jaja i ozdoby na świąteczny stół. To wszystko można było zobaczyć, a nawet kupić na tradycyjnym już jarmarku świątecznym w Grębocicach.

Wreszcie można było znów w niedzielę palmową wybrać się po mszy do parku w Grębocicach, gdzie po przerwie spowodowanej pandemią wrócił wielkanocny kiermasz tradycji – zwany tu świętem dla wszystkich zmysłów. Sołectwa prezentowały dorobek i umiejętności swoich mieszkańców. Było z czego wybierać i czym się częstować. Tradycją tego kiermaszu są także konkursy – najważniejszy na najładniejszą palmę wielkanocną. W gminie Grębocice mieszkańcy od lat robią wielkie palmy.

Radoxim 5

Był także konkurs na babę wielkanocną i na wystrój świątecznego stołu. Dla odwiedzających stoisko z kawą i herbatą, warsztaty artystyczne, kiermasz książki i fotobudka. Organizatorem tego tradycyjnego jarmarku w grębocickim parku jest Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto