Dzieje sięGłogów

Barbara Mareńczak-Piechocka nie złożyła oświadczeń majątkowych. Mimo wezwań z ratusza2 min na czytanie

Barbara Mareńczak-Piechocka nie złożyła oświadczeń majątkowych. Mimo wezwań z ratusza

Dyrektorem ośrodka przestała być 1 maja tego roku, a termin na złożenie oświadczenia minął z 30 kwietnia, czyli w ostatnim dniu jej zatrudnienia na funkcji. – Zostały wysłane dwa pisma wzywające do złożenia oświadczenia majątkowego zarówno za rok 2018, jak i oświadczenia w związku z zakończeniem umowy o pracę. Pisma te nie zostały odebrane przez panią Barbarę Mareńczak-Piechocką, która od 1 maja 2019 nie jest już związana stosunkiem pracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury – potwierdza Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta Głogowa i dodaje, że za niezłożenie oświadczenia przewidziane są konsekwencje pracownicze.

Od kilku miesięcy była dyrektorka MOK-u jest dyrektorką Domu Dziennego Pobytu dla seniorów „Cicha Przystań”. Na tym stanowisku już nie jest zobowiązana składać oświadczeń majątkowych. Obowiązek bywa przykry i kłopotliwy, ale jednak to obowiązek, a jego zaniedbanie przewiduje kary. W przypadku samorządowców może się zakończyć nawet odebraniem mandatu. Barbara Mareńczak -Piechocka nie jest już radną. A co grozi byłemu dyrektorowi? Jak podaje Daria Jęczmionka, przewidziane w ustawie konsekwencje pracownicze to wstrzymanie wypłaty wynagrodzenia do czasu złożenia oświadczenia oraz rozwiązanie umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym – jeśli pracownik nie złoży oświadczenia w ciągu 30 dni od otrzymania wezwania.

– W związku z tym, że od 1 maja pani Mareńczak-Piechocka nie jest już zatrudniona w Miejskim Ośrodku Kultury, przewidziane w prawie konsekwencje nie są możliwe do zastosowania – informuje. Sama zainteresowana twierdzi, że właśnie dowiaduje się o sprawie. Na gorąco nie przypomina sobie okoliczności, czy składała oświadczenie czy nie. Zapowiada, że wyjaśni to w ratuszu i wtedy skomentuje.
GH

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się