my:JerzmanowaRegion

Barbara Reszczyńska w Społecznej Radzie Kultury. Powołał ją marszałek1 min na czytanie

Barbara Reszczyńska w Społecznej Radzie Kultury. Powołał ją marszałek

Marszałek dolnośląski powołał Społeczną Radę Kultury. Zagłębie Miedziowe reprezentuje w niej Barbara Reszczyńska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej.

Do tworzenia rady zaproszono 17 przedstawicieli środowisk twórczych, artystów, animatorów, ekspertów z dziedziny kultury, przedstawicieli dolnośląskich instytucji i organizacji pozarządowych działających na polu kultury. Podstawowym kryterium wyboru kandydatów był ich dorobek i wysokie kompetencje osobiste. Społeczna Rada Kultury będzie działać przy marszałku woj. dolnośląskiego, wspierać samorząd w dialogu i działaniach w zakresie rozwoju kultury w regionie.

Radoxim 5

– Dostrzegamy potrzebę zacieśnienia naszych kontaktów z przedstawicielami świata kultury, wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. Jestem przekonany, że wspólnie podjęte działania pomogą nam jeszcze lepiej zintegrować to środowisko, a także wzbogacić ofertę kulturalną oraz jej promocję na terenie województwa – powiedział marszałek Cezary Przybylski. – Dla mnie to ogromny zaszczyt, że jestem w gronie 17 osób, które będą miały wpływ na rozwój kultury na Dolnym Śląsku. Ogromnie się cieszę, że gmina Jerzmanowa została zauważona na mapie kultury województwa – mówi Barbara Reszczyńska. Podkreśla, że to wielki sukces Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej, zarówno jej osobisty, jak i całego zespołu ośrodka, docenionego za działalność na rzecz upowszechniania kultury. Rada jest już po pierwszym spotkaniu. – Praca pewnie będzie bardzo satysfakcjonująca i wymagająca – dyrektor Reszczyńska zapowiada, że będzie w niej wyrazicielem problemów, radości i pasji zwłaszcza małych gminnych domów kultury z naszego regionu.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Jerzmanowa