Artykuł Informacyjny

Bawią się i pomagają. Piknik rodzinny w przedszkolu „U Dula” z aukcją charytatywną na leczenie Zuzi7 min na czytanie

Bawią się i pomagają. Piknik rodzinny w przedszkolu „U Dula" z aukcją charytatywną na leczenie Zuzi

W słoneczne popołudnie (9.06.) na pikniku przy przedszkolu Akademia Małych Pociech U Dula przy ul. Rudnowskiej bawiło się ponad sto osób – dzieci z rodzicami, całe rodziny. – Zuzia nie jest naszą podopieczną. Wyszło to z inicjatywy rodziców, stąd cała akcja przy okazji pikniku rodzinnego, który organizujemy co roku w czerwcu. Staramy się łączyć zabawę z pomaganiem i na pewno będziemy to kontynuowali, bo jak widać, zainteresowanie jest bardzo duże i jest to piękny gest – mówi Mateusz Dobrzyński, właściciel przedszkola.

Dla dzieci i rodziców przygotowano mnóstwo atrakcji – animacje, dmuchańce, konkursy, poczęstunek z domowym ciastem i swojskimi kiełbaskami z grilla. Nie zabrakło waty cukrowej i popcornu. Były też wspaniałe pokazy przygotowane przez strażaków ochotników z sąsiednich miejscowości, jak tory przeszkód czy polewanie wodą oraz spotkanie z grupą poszukiwawczo-ratowniczą z Głogowa. Strażacy zawsze włączają się w akcje pomocy, zwłaszcza dla chorych dzieci.

A najważniejszym punktem pikniku była aukcja na rzecz chorej na nowotwór 6- letniej Zuzi. Rodzice licytowali kilkanaście cennych zestawów przygotowanych przez przedszkole z pomocą sponsorów – Ochotniczej Straży Pożarnej z Serbów, Cukierni Pawełkiewicz, Urzędu Miasta w Głogowie, Akademii Artystycznej ,,Ancymonek”, Okręgowej Stacji Diagnostycznej ,,Dobrzyńscy” w Głogowie i wielu innych.

Były to m.in. książki, maskotki czy vouchery. – Dużo jest atrakcji dla dzieci, zawsze jest co robić i zawsze chętnie przychodzimy – chwalą rodzice, doceniając też szczytny cel pikniku. W piątek będzie wiadomo, jaką kwotę udało się zebrać na rzecz chorej Zuzanki, bo przedszkolna puszka nadal się zapełnia. Przedszkole bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w pikniku – za wielkie serce.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne