Dzieje się

Beczki pływały w Odrze. Strażacy ruszyli, żeby je wyłowić. Było podejrzenie, że to substancje chemiczne3 min na czytanie

Beczka pływała w Odrze. Interweniowali strażacy 1

Koło godziny 14 pracownik gminy zgłosił podejrzane beczki unoszące się na powierzchni Odry na wysokości Kotli płynęła plastikowa beczka. Postanowił zawiadomić służby – Dobrze zrobił. Kto wie, co może się znajdować w takich beczkach? Jeszcze znów by nam ryby potruło! – mówi głogowianin, który spacerował w pobliżu rzeki.

– Wysłaliśmy lekki pojazd z łodzią, którą strażacy i policjanci dotarli na miejsce i wyłowili, jak się okazało, dwie niebieskie beczki. Podejrzewaliśmy zagrożenie substancjami chemicznymi – mówi Szymon Szydłowski, oficer prasowy Straży Pożarnej w Głogowie. – Pierwsza beczka była całkiem pusta. Druga z daleka wydawała się coś w środku zawierać, ale była to tylko woda. Nie wiemy, skąd są te beczki ani jak trafiły do rzeki – informuje.

Strażacy zwodowali łódź o godz. 14.15 koło placu festynowego. Niedługo później odłowili beczki. Przypominają, że choć okazało się, że nie było zagrożenia chemicznego, to zgłoszenie było jak najbardziej na miejscu i warto zachować czujność.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się