Dzieje sięFotoGłogów

Będą kolejne eksplozje. Szymanik: Musimy wysadzić fundament [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Będą kolejne eksplozje. Szymanik: Musimy wysadzić fundament [ZDJĘCIA] 2

O wyburzeniu wysokiego na 220 m komina w Widziszowie mówiło się w całej Polsce. To była spektakularna akcja. Więcej o tym: TUTAJ.

Byliśmy dziś (12.10.) na terenie, gdzie stał komin. – Nadal zajmujemy się jego sprzątaniem – opowiada nam Arkadiusz Szymanik. – Mamy taką umowę, że działkę musimy pozostawić czystą. Komin rozkruszyć na mniejsze fragmenty. Beton i zbrojenie sprzedamy – dodaje, że na tym nie koniec prac. Czeka nas jeszcze kilka eksplozji w tym miejscu. – Musimy wysadzić ogromny fundament. Będziemy to robić stopniowo w taki sposób, że nawiercimy pod ładunki wybuchowe dwa rzędy, strzelimy. Następnie maszyną trzeba będzie wygrzebać urobek. Gdy te prace się zakończą, to wtedy nastąpi kolejny strzał. Sam komin ważył 7 tys. ton a fundament 12 tys. ton gruzu. Jeżeli chodzi o stal to w samym kominie było jej 249 ton a dodatkowo 150 ton w fundamencie – zaznacza.

Prace mają zakończyć się wiosną przyszłego roku. Wtedy 15 ha działka zostanie przekazana inwestorowi. Ma tam powstać osiedle. Historia komina? Kliknij: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się