Dzieje sięFotoGłogów

Będą kolejne takie murale! Rokaszewicz: Dziękuję mieszkańcom wspólnoty mieszkaniowej5 min na czytanie

Będą kolejne takie murale!

Oficjalne odsłonięcie nowego muralu za nami – ten zdobi ścianę budynku przy ul. Sikorskiego. Właśnie w tym miejscu pojawili się dziś (20.08.) prezydent Rafael Rokaszewicz i Bartek Adamczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Mural wykonał znany artysta w Polsce Ryszard Paurowski. Obraz przedstawia scenę z jednej z głogowskich legend „Księżna i gołąb”.

– Chciałem podziękować mieszkańcom wspólnoty mieszkaniowej, która wyraziła zgodę na ten mural. ZGM-owi, bo kontrolował sprawy związane z pozwoleniem. Pracownikom MOK-u i oczywiście artyście – mówił Rokaszewicz dodając, że legendy w ostatnich miesiącach były motywem przewodnim wielu działań naszego ośrodka kultury. – To były nagrania, zdjęcia. To jest także słuchowisko, które można każdego dnia odsłuchiwać przy fontannie w Parku Słowiańskim. To także mural, który powstał pierwszy z serii głogowskich legend – zaznaczał. Powiedział, że na tym nie koniec, bo jeżeli mieszkańcom ten pomysł się spodoba to powstaną kolejne legendy.

A dyrektor MOK-u dopowiadał, że rodzą się następne pomysły – nawet ścieżek edukacyjnych. – Chcemy, aby te legendy były powszechnie znane. Aby już nikt nie mówił – co to za pani wskazująca na gołębia? Chcemy, żeby każdy wiedział, że to księżna, która jest dla nas tak ważna – dorzucał. A kim jest autor tego działa i… jak sam je ocenia? Przeczytacie o tym: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się