Dzieje sięGłogów

Będą podwyżki w szkołach. Po 200 złotych więcej dla pracowników administracji1 min na czytanie

Kolejne środki na zakup pomocy naukowych w głogowskich szkołach

W ubiegły piątek (19.02.) w ratuszu odbyło się spotkanie na temat sytuacji w głogowskiej oświacie – a także w sprawie podwyżek płac dla pracowników administracji.

– W styczniu wystosowaliśmy do prezydenta wiosek o podwyżkę dla tej grupy zawodowej. Nasz wniosek nie pozostał bez echa i na piątkowym spotkaniu ustalono wysokość podwyżki, będzie to suma 200 zł do stawki zasadniczej dla każdego pracownika na pełnym etacie oraz dodatkowo dla kierowników gospodarczych dodatek funkcyjny zostanie podwyższony o 50 zł – mówi Anna Chrzanowska-Kuzyk, prezes głogowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Pracownicy otrzymają wyrównanie pensji od początku roku. – Nasza propozycja była o wiele wyższa, ale wszyscy widzimy dzisiejszą trudną rzeczywistość i musimy to wszystko przetrwać – dodaje.

Na tym samym spotkaniu została omówiona aktualna sytuacja oświaty. –Bardzo okrojona, jak każdego roku, subwencja oświatowa, wymaga od organu prowadzącego wręcz karkołomnej gimnastyki aby placówki pracowały na dobrym poziomie. Władze miasta muszą dołożyć do oświaty w tym roku ponad 55 proc. potrzebnych środków. Tym bardziej cieszy zrozumienie dla wniosku, aby przyznawać dla nauczycieli nagrodę za 45 lat pracy – zaznacza Chrzanowska-Kuzyk.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się