Dzieje sięGłogów

Będą wymieniać parkometry. Wiele z nich ma już dziesięć lat2 min na czytanie

Będą wymieniać parkometry. Wiele z nich ma już dziesięć lat

Głogowskie Obiekty Usługowe obecnie dysponują 46 parkometrami – urządzeniami niezbędnymi do obsługi Strefy Płatnego Parkowania. Problem w tym, że wiele z nich jest po prostu przestarzałych, bo zostały zamontowane dekadę temu. – Można powiedzieć, że w styczniu będą obchodzić swój jubileusz – strefa powstała u nas dziesięć lat temu – przypomina Jerzy Sztangret, dyrektor GOU.

Wyjaśnia, że parkometry trzeba zacząć wymieniać. Na kolejny rok planują zakup czterech takich urządzeń na łączną kwotę 100 tys. zł. – Ta cena zawiera zakup i ich montaż. Niestety stare urządzenia bywają wadliwe a wymiana poszczególnych części nie jest też tania, czasem kłopotliwa – tłumaczy dyrektor.

Pieniądze na ten cel mają zostać przekazane z budżetu miasta. Strefa obejmuje wiele ulic w Głogowie – przede wszystkim na Starym Mieście oraz Śródmieściu. – Była trafionym pomysłem, bo wprowadziła rotację samochodów w centrum. W przeciwnym razie zaparkowania tutaj stanowiłoby ogromny problem – przekonuje Sztangret.

Gdzie obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania? Na terenie Starego Miasta są to ulice: ul. Staszica, ul. Kołłątaja, ul. Piekarska, parking przy pl. Umińskiego (budynek TBS), ul. Staromiejska, ul. Balwierska, ul. Parafialna, ul. Powstańców, ul. Garncarska, ul. Polska, ul. Rynek – ul. Długa.

A na terenie Śródmieścia: ul. Słowiańska (na wysokości budynków od nr 13 do nr 33), ul. Rozwadowskiego (na odcinku od Alei Wolności do MOPS-u), ul. Aleja Wolności (na odcinku od Bramy Brzostowskiej do ul. Matejki oraz druga strona od nr 11 do ul. Matejki), ul. Wojska Polskiego (parking przy SM ,,Nadodrze” – od zjazdu z Ronda Księdza Popiełuszki), ul. 1 Maja (na wysokości budynków od nr 19 do nr 25a tj. od Spółdzielczej do Placu 1000-lecia), ul. 1 Maja  (na wysokości dworca PKP), plac Tysiąclecia (parking na odcinku od budynku nr 1A do zabudowań garaży), ul. Spółdzielcza (na odcinku od 1 Maja do Jedności Robotniczej oraz druga strona przy Galerii Dworcowej na wysokości budynków przy ul. Spółdzielczej 1-16), ul. Jedności Robotniczej (na wysokości budynków od nr 6 do nr 8a, na wysokości budynku Aleja Wolności 24 – 24c, na wysokości budynków od nr 11a do nr 13 tj. od Sikorskiego do Grunwaldzkiej, na wysokości budynków od nr 14 do nr 17 tj. od Grunwaldzkiej do “Zielonego Rynku” łącznie z parkingiem przy rynku), ul. Głowackiego (od ul. Armii Krajowej do nr 8-8A), ul. Gustawa Morcinka (na odcinku kompleksu handlowo – usługowego „Mogador”), ul. Armii Krajowej (na wysokości budynku Nr 2 – do końca terenu targowiska ,, Zielony Rynek” – strona prawa).
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się