Dzieje sięGłogów

Bednarski: Chrobry? Temat zamknięty. Zagram w Miedzi, mogłem w Jagiellonii1 min na czytanie

Bednarski: Chrobry? Temat zamknięty. Górnik sporo na mnie zarobił

Miedź Legnica ogłosiła hit transferowy nazywając Michała Bednarskiego „supersnajperem”, bo ten w ubiegłym sezonie – w barwach 2.ligowego Górnika Polkowice – zdobył aż 24 w 29 meczach. Dokładając do tego jeszcze 5 asyst. Nic dziwnego, że zgłosiło się po niego wiele klubów. W tym także z Ekstraklasy. Najbliżej było mu do Jagiellonii Białystok, z którą był już po słowie.

– Warunki indywidualnego kontraktu były uzgodnione – nie ukrywa 24-letni napastnik. Głogowianin czekał na testy medyczne. Ale na przeszkodzie stanęły pieniądze. Oba klubu nie porozumiały się co do kwoty odstępnego.

Radoxim 5

Nic straconego, bo chwilę później Bednarski złożył podpis pod umową w Legnicy. – Ten projekt jest ambitny. Stawia się tutaj na piłkarz z regionu. Podobnie jak to było w Polkowicach, gdzie praktycznie wszyscy byli stąd – tworzyliśmy rodzinę na boisku, walczyliśmy do końca i byliśmy blisko baraży do 1.ligi – wspomina głogowianin.

Nigdy nie dostał prawdziwej szansy w Chrobrym Głogów. Odchodził bez żalu. – Dla mnie Chrobry to temat zamknięty – ucina w kilku słowach, bo chce się skupić na tym co tu i teraz. A gdy zagra przeciwko pomarańczowo-czarnym w lidzie noga się nie zawaha. – Jestem profesjonalistą i zawodnikiem Miedzi, więc chcę go godnie reprezentować. Jeżeli będę miał okazję zagrać w meczu przeciwko Chrobremu i strzelić bramkę, to zrobię to. Po meczu możemy porozmawiać, spotkać się. Życzę Chrobremu jak najlepiej – dodaje napastnik.

Przed nim wielka sportowa szansa, choć rywalizacja w zespole Miedzi jest duża. – Na miejsce w składzie trzeba sobie zapracować – nie ukrywa Bednarski. Życzymy szczęścia!
RED
fot. Górnik Polkowice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się