Dzieje sięGłogów

Będzie jeszcze drożej! SM Nadodrze: Jesteśmy zmuszeni podnieść zaliczki na ciepło1 min na czytanie

Grzejniki są ciepłe, czas na rozliczenia. Nie wszyscy lokatorzy otrzymają zwroty

Od 1 stycznia wszyscy mieszkańcy będą płacili wyższe zaliczki na centralne ogrzewanie. ZGM już dawno powiadomił mieszkańców, a lokatorzy spółdzielni właśnie wyciągają ze skrzynek pocztowych nowe naliczone czynsze.

W Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze poinformowano nas, że nowe czynsze z podwyższonymi zaliczkami na ogrzewanie już zostały rozesłane. Czekaja w skrzynkach. – To nie nasza wina, jesteśmy zmuszeni podnieść zaliczkę za energię cieplną. W październiku producent energii WPEC istotnie podniósł opłatę stałą o prawie 40 proc., a zmienną o prawie 20 proc. Teraz ponad miesiąc już prowadzi dyskusje z Urzędem Regulacji Energetyki na temat swojej taryfy, więc nie wiadomo co dalej. Ponieważ ceny podniósł także dostawca naszego ciepła, spółka Energetyka, to od stycznia wzrośnie jeszcze o 10 proc. koszt dostawy ciepła. Staraliśmy się w tych zaliczkach wprowadzonych od 1 stycznia uwzględnić oba te ruchy – tłumaczy Waldemar Figura ze SM Nadodrze.

Poza tym przypomina, że wpływ na opłaty za ciepło jeszcze będzie miała pogoda. Jednak tu wieje optymizmem, gdyż nic nie wskazuje, że w 2022 r. będzie taka długa i mroźna zima jak w tym roku. Niestety, w spółdzielni będzie drożej także z uwagi na wzrost cen prądu. – Mowa jest o podwyżce rzędu 20 proc., ale jeszcze liczymy na osłonę z tarczy antykryzysowej, która powinna nas objąć, ale zobaczymy – dodaje Figura. ZGM już rozesłał podwyżki z nowymi stawkami za ogrzewanie, które wchodzą od 1 stycznia 2022 r., już kilka miesięcy temu.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się