Dzieje sięGłogów

Będzie koncert przy fontannie w parku Słowiańskim1 min na czytanie

Będzie koncert przy fontannie w parku Słowiańskim

W sobotę (16.07.) w parku Słowiańskim odbędzie się pierwszy koncert z cyklu Fontanny Klasyki. Muzyka Świata. Początek koncertu o godz. 19. Skład: Mateusz Kwapień – akordeon, Damian Ciosek – gitara, Roland Angreu – kontrabas, Dominik Jaske – perkusja.

Muzycy o projekcie:
„Jednym z najbardziej lubianych przez nas projektów, który wykonujemy dosyć często, jest muzyka świata. Pieśni i tańce folkowe – od Bałkanów, do Ameryki Południowej to nasze inspiracje podróżami, które uwielbiamy. Grając koncerty w Albanii, Macedonii, Chorwacji, Bośni, czy też Włoszech lub Niemczech kolekcjonowaliśmy w pamięci te wszystkie muzyczne tematy. Zaczęliśmy interesować się też bogactwem języków obcych, stąd wykonujemy piosenki w ich oryginalnych językach: serbskim, ukraińskim, rosyjskim, włoskim, macedońskim, hiszpańskim.

Radoxim 5


Naturalnie nie tylko muzyka nas interesuje, ale również inne formy sztuki, jak teatr, malarstwo, czy taniec. Ten ostatni dla muzyka jest niezwykle ważny, bo żeby dobrze zagrać czardasza, trzeba mieć pojęcie o jego specyfice. W repertuarze mamy więc czardasze, tanga, bossa novy, hory, tańce góralskie.”
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się