PrzemkówRegion

Będzie na nowe boisku przy szkole2 min na czytanie

Bez awarii, a za to z nowym boiskiem

Do gmin trafiła nowa pula środków z Polskiego Ładu. Przemków wyda środki na dwie inwestycje. Pierwsza to budowa boiska wielofunkcyjnego przy zespole szkół, a druga – przebudowa instalacji wodociągowej.

1,6 mln zł wesprze zadanie budowy boiska, choć całość inwestycji wyceniono na kwotę blisko 3,4 mln zł. Skąd Przemków weźmie pozostałe środki? Okazuje się, że gminie już wcześniej udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,2 mln zł. Obiekt tworzyć będzie m.in. boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej z polem do gry w piłkę ręczną, mini piłkę koszykową, siatkówkę, pole do gry w tenisa, 4-torowa bieżnia okólna o dł. 200 m oraz bieżnia 60 m zakończona rozbiegiem do skoku w dal. Będzie również siłownia zewnętrzna.

Radoxim 5

Drugie zadanie to przebudowa instalacji wodociągowej na terenie osiedla Huta w Przemkowie. Problem starej i nieszczelnej instalacji mieszkańcy zgłaszali już od dawna. Często występowały awarie, które od wody mogły odciąć blisko 2 tys. ludzi.

Inwestycja obejmie demontaż starego rurociągu azbestowo-cementowego oraz wykonanie sieci wodociągowej z materiałów obecnie stosowanych zgodnych z obowiązującymi normami o długości ponad 1400 m, podłączenie 20 szt. przyłączy do sieci wodociągowej. Wysokość przyznanego dofinansowania – 1 175 556,31zł – stanowi 98% zakładanej wartości inwestycji.

-Kolejny powód do radości i ogromny sukces Przemkowa. Pozyskane środki pozwolą na realizację zadań służących całej naszej społeczności i z całą pewnością przyczynią się do zwiększenia komfortu życia w gminie – podsumowuje Magdalena Kania. – Realizacja inwestycji na osiedlu Huta przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonowania sieci wodociągowej, co przełoży się na powszechny, niezakłócony dostęp mieszkańców do wody. Budowa boiska wpłynie na wzrost poziomu kultury fizycznej i rekreacji wśród mieszkańców, a szczególnie dzieci i młodzieży.

RED/ FB Przemków

Zobacz inne

Więcej w Przemków