Dzieje sięGłogów

Będzie podgrzewana murawa na stadionie. Kosztowna inwestycja1 min na czytanie

Gra Chrobry. Kibice pomarańczowo-czarnych wrócili na trybuny

Chrobry Głogów S.A. ogłosił przetarg na wykonanie instalacji grzewczej boiska. Chodzi oczywiście o podgrzewaną murawę na stadionie przy ul. Wita Stwosza. “Nastąpiło to na podstawie przyjęcia przez radnych Rady Miejskiej budżetu Głogowa na 2021 rok, w którym zabezpieczone zostały środki na realizację tego zadania” – czytamy na oficjalnej stronie klubu. Ma to kosztować w granicach 3 mln zł.

Tym samym Chrobry, który w ostatnim procesie licencyjnym został dobrze oceniony na podstawie kryteriów finansowych, administracyjnych oraz sportowych, w nowym roku sprosta również infrastrukturalnym wymaganiom związanym z uczestnictwem zespołu na poziomie 1. ligi.  

Podgrzewana murawa stanie się wymogiem, który w trakcie sezonu 2021/22 będą musiały spełnić wszystkie kluby występujące na poziomie Fortuna 1 Ligi. W związku z tym muszą złożyć dokumentację dotyczącą przebudowy z harmonogramem prac zakładającym ich zakończenie najpóźniej do 31 października 2021 roku. 

Klub już 2 marca zamierza udostępnić część obiektu od strony ul. Wita Stwosza w celu wykonania węzła cieplnego. Natomiast 17 maja terenem budowy stanie się cały stadion. To będzie wiązać się z koniecznością przełożenie dwóch ostatnich meczów, z GKS-em Bełchatów i Arką Gdynia. Chrobry wystosował w tej sprawie pisma na chwilę obecną do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Arki. 

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec sierpnia, co również w zależności od terminarza może wiązać się z przełożeniem pierwszych spotkań. 
RED
źródło: Chrobry Głogów S.A.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się