Dzieje sięGłogów

Będzie protest w Głogowie! To po słowach Kaczyńskiego, że „dziewczyny dają w szyję”1 min na czytanie

"Murem za belframi" - kilkaset osób wsparło strajk nauczycieli pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich 30

– W Warszawie dziewczyny idą pod dom Kaczyńskiego. A my w Głogowie pójdziemy pod ratusz – zapowiadają anonimowo głogowianki. Zamierzają protestować przeciwko słowom prezesa Kaczyńskiego, że dzieci nie ma, bo „dziewczyny dają w szyję”.

Po słowach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego komentarze nie milkną. A przypomnijmy, że na spotkaniu w Ełku wypowiadał się co do niskiej dzietności w Polsce. Polityk zaznaczył, że nie jest zwolennikiem „bardzo wczesnego macierzyństwa”, bo „kobieta musi dojrzeć do tego, aby być matką”. Jednak powiedział o kobietach: „ale jak do 25. roku życia daje w szyję, to – trochę żartuję – ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach”. 

Potem prezes tłumaczył swoje słowa, że chodziło mu o to, aby zwrócić uwagę na problem nadmiernego spożywania alkoholu w społeczeństwie. I że  jeśli utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia kobiety piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. – Powiedziałem tylko o tym, że młode kobiety ścigają się z mężczyznami na spożywanie alkoholu. To jest obiektywnie szkodliwe i uczciwy polityk, jeżeli taką rzecz wie, a ja wiem z dobrego źródła, musi o tym mówić – dodał Kaczyński.

Nieoficjalnie wiadomo, że grupa kobiet z Głogowa organizuje protest, który miałby się odbyć pod ratuszem. – Będziemy protestować po słowach Kaczyńskiego o dawaniu w szyję przez kobiety – zapowiedziały. Dostały już pozwolenie na zorganizowanie zgromadzenia 28 listopada o godz. 19.  

RED

fot. Archiwum

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się