Dzieje sięGłogów

Będzie remont dużego ronda? Inwestycja jest w planach1 min na czytanie

Będzie remont dużego ronda? Inwestycja jest w planach

Na początku lipca zakończył się remont Bramy Brzostowskiej, gdzie wymieniono warstwę ścieralną od ronda Konstytucji 3 Maja do LIDLA. Prace trwały kilka dni, obyło się bez większych utrudnień w ruchu, bo prowadzono je nocami.

Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do kolejnego remontu – tym razem ronda. Nie będzie to tania inwestycja, bo kosztować ma w granicach 1 mln zł. Oczywiście oficjalnie wszystkie koszta z tym związane poznamy po procedurze przetargowej.

Radoxim 5

– Nawierzchnia ronda jest miejscami spękana. Nie jest w złym stanie, ale trzeba reagować na to dużo szybciej. Staramy się na bieżąco dokonywać wszelkich napraw – mówi Dariusz Zajączkowski, kierownik głogowskiego oddziału GDDKiA. Chodzi też o wymianę nawierzchni ścieralnej. – Warto zaznaczyć, że pierścień ronda to około 800 m. Droga ma trzy pasy. Chcieliśmy ten remont przeprowadzić w tym roku, ale ze względu na ograniczone fundusze na inwestycje, trzeba było prace przełożyć. Może uda się w przyszłym roku – dodaje.

Rondo Konstytucji 3 Maja jest największym w Polsce. Jego objechanie trwa minutę. Ale tylko wtedy, kiedy nie ma korków. Gdy są trzeba odstać swoje. Wysepka ronda ma ponad 5 hektarów, a jego obwód wynosi blisko 850 metrów. Na środku znajduje się park, wcześniej istniał tutaj cmentarz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się