Sport

Będzie więcej godzin wuefu, bo dzieci pograją w siatkówkę i tenisa stołowego1 min na czytanie

Będzie więcej godzin wuefu, bo dzieci pograją w siatkówkę i tenisa stołowego

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie nosi imię Noblistów Polskich. Kto wie, czy za jakiś czas nie będzie szkoliła wybitnych… sportowców.

W sobotę (16.03.) ruszył projekt klas sportowych o profilu piłki siatkowej dziewcząt i tenisa stołowego chłopców. Po jednym takim oddziale miałoby powstać w klasach: piątej, szóstej i siódmej. W planie lekcyjnym spora będzie dawka zajęć z wychowania fizycznego, bo aż dziesięć tygodniowo. Zgłaszać mogą się nie tylko młodzi głogowianie, ale i chętni z ościennych gmin. Aby dostać się do takich klas będzie trzeba przejść testy sprawnościowe, które zaplanowano na początku kwietnia. – Zachęcamy do udziału! – mówi Ernest Kłósek, dyrektor miejskiej trójki.

– Nasza szkoła posiada dobrą bazę sportową oraz wykwalifikowanych trenerów. W ostatnich latach osiągali oni wiele sukcesów – zachęca. Do klas dostaną się tylko najlepsi. Planują, że w każdej z klas znajdzie się miejsce dla 25 uczniów. – Zakładamy, że w granicach 15-16 osób z nich będzie trenowało siatkówkę, a pozostali tenis stołowy – dodaje dyrektor. Jego zdaniem kierunkowe klasy to odpowiedź na głos uczniów oraz rodziców. Chcą zachęcić młodzież do uprawiania sportu. I wyciągnąć dzieci sprzed telewizorów.

Zobacz inne

Więcej w Sport