FotoSport

Benedyczak bohaterem Chrobrego! Dał wygraną w ostatnich sekundach3 min na czytanie

1

Chrobry Głogów dziś (26.06.) o godz. 15 o punkty walczył u siebie z Sandencją Nowy Sącz. Na trybunach, pierwszy raz w czasie epidemii, zasiedli kibice. ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRYBUN: TUTAJ.

Trzeba przyznać, że nie było to porywające spotkanie. A powinno być, bynajmniej ze strony Chrobrego, który walczy przecież o pozostanie w Fortunie 1.lidze. Niestety okazji do strzelenia goli pomarańczowo-czarni nie mieli zbyt dużo. Znacznie więcej goście.

Radoxim 5

Najlepszą z nich dla Chrobrego zmarnował Adrian Benedyczak. Była 11. minuta meczu, gdy wyszedł na czystą pozycję w polu karnym, ale fatalnie spudłował posyłając piłkę ponad bramką.

Pod koniec Sandecja mogła objąć prowadzenie. Dominik Kun miał dużo miejsca w okolicach szesnastki Chrobrego, nie był atakowany, ale też piłkę przeniósł ponad poprzeczką Michała Szromnika.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. W 62. minucie znów groźni byli rywale. Damian Chmiel uderzył z prawej nogi. Tuż przy słupku! Szromnik wyciągnął się jednak jak struna i wybił piłkę przed siebie. Było naprawdę groźnie.

Emocji nie zabrakło w końcówce. W zasadzie losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich jego sekundach. Było zamieszanie w polu karnym Sandecji, ale gdzieś tam znalazł się Benedyczak, który zapewnił naszym wygraną i cenne trzy punkty! Ależ była euforia!

Chrobry Głogów-Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Benedyczak (90′)
Chrobry: Szromnik – Ilków-Gołąb, Praznovsky, Juraszek, Stolc, Kozak, Drewniak, Mandrysz, Ziemann (74’Piotrowski), Benedyczak, Lebedyński (64’Banaszewski).
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto