Dzieje sięGłogów

Bestia ze wschodu? Mróz będzie, na śnieg nie ma co liczyć1 min na czytanie

Bestia ze wschodu? Mróz będzie, na śnieg nie ma co liczyć

Miała być zima jakiej dawno nie widzieliśmy. Siarczyste mrozy, spore opady śniegu. Miały przypomnieć nam się obrazki sprzed dekady, kiedy w Głogowie spadło tyle białego puchu, że na ulice wyjechał ciężki sprzęt. Ale tak nie będzie. Bynajmniej na razie – zapowiadana “Bestia ze wschodu” do nas nie dotrze. Choć jak zapowiadają meteorolodzy będzie chłodniej.

Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sprawdził pogodę na najbliższe dni dla naszego regionu. Nie ukrywa, że na śnieg nie ma co liczyć. – Opady będą, ale delikatne – sugeruje, że nieco więcej śniegu, bo o 10-20 cm przybędzie wysoko w górach.

– Ale będzie zimniej i zimniej – spogląda na mapy, że temperatura w Głogowie będzie spadać z dnia na dzień. W piątek (15.01.) powinniśmy spodziewać się mrozu także dniem. – Wtedy termometry osiągną dwa stopnie na minusie. Nocą temperatura spadnie jeszcze bardziej – zapowiada Walijewski.

Jednak prawdziwy chłód odczujemy weekendem (16/17.). Właśnie wtedy na termometrach dniem będzie około minus 4 stopnie Celsjusza, nocą około minus 8 stopni Celsjusza. – Będzie wiał też dość silny wiatr, więc ta temperatura odczuwalnie będzie jeszcze niższa – ostrzega. Przypomina jednocześnie, że to nic nadzwyczajnego, bo przecież jest… zima. – Do tej pory pogoda była łaskawa, bardziej jesienna niż zimowa. Jak długo będzie nam towarzyszył mróz? Na razie trudno powiedzieć, ale na pewno szybko nie odpuści – twierdzi rzecznik.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się