Artykuł sponsorowanyKGHM

Bezpieczeństwo najważniejsze2 min na czytanie

Bezpieczeństwo najważniejsze

Badania temperatury ciała, ozonowanie pomieszczeń, płyny do dezynfekcji, maseczki, kombinezony i materiały ochronne – KGHM Polska Miedź S.A. wprowadza dodatkowe środki ostrożności, by zapewnić swoim pracownikom maksimum bezpieczeństwa.

Pracownicy KGHM będą mieli zdalnie mierzoną temperaturę. Firma czeka na dostawę urządzeń, które pozwolą wychwycić osoby z gorączką. Testy są już prowadzone w Zakładach Górniczych Rudna. Wysokiej czułości kamery termowizyjne wskażą wszystkich, którzy będą mieli temperaturę 38 stopni Celsjusza i wyższą. Kontrola obejmie nie tylko załogę holdingu, ale wszystkie osoby wchodzące na teren jej zakładów.

Pomiar w kilka sekund

Urządzenia te są dziś w zasadzie już nieosiągalne. Udało nam się zamówić je kilka tygodni temu i czekamy teraz na dostawę z Chin – mówi Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji KGHM. – W ciągu dwóch tygodni powinny do nas dotrzeć i wtedy zainstalujemy je w 25 podstawowych wejściach do zakładów – dodaje. Pierwsze urządzenia zamontowano już w Zakładach Górniczych Rudna. Zanim obejmą wszystkie Oddziały Spółki, pracownicy będą badani za pomocą termometrów bezdotykowych. Pomiaru dokonuje się na czole, bez dotykania osoby, a wynik można poznać w kilka sekund. Od piątku (27.03.) pracownicy są badani w bramkach przy wejściu na teren zakładów. Jeśli pracownik KGHM będzie miał temperaturę powyżej 38 stopni może udać się do najbliższego punktu pielęgniarskiego, gdzie otrzyma instrukcje co dalej robić. Może także skorzystać z e-porady specjalisty Miedziowego Centrum Zdrowia lub zadzwonić na infolinię NFZ czy do stacji sanitarno- epidemiologicznej. Dla komfortu tych osób przed oddziałami będą ustawiane namioty, by tam w spokoju móc wykonać telefon.

Rygorystyczna dezynfekcja

KGHM konsekwentnie wprowadza działania prewencyjne, mające na celu ochronę pracowników przed zakażeniem. Na oddziałach, we wszystkich przestrzeniach wspólnych, prowadzona jest dezynfekcja przy użyciu ozonatorów oraz lamp UV. Zmniejszono również liczbę osób zjeżdżających w klatkach, zwiększona została częstotliwość zjazdów w szybach, a autobusy i busy dowożące pracowników do oddziałów są na bieżąco odkażane. Do kopalni i hut trafił produkowany przez spółkę Grupy Kapitałowej KGHM NITROERG płyn biobójczy. Do odwołania zostały wstrzymane wszystkie służbowe delegacje zagraniczne oraz udział pracowników w krajowych konferencjach i szkoleniach. Pracownicy, którzy ukończyli 65 rok życia, mogą skorzystać z możliwości pozostania w domu i pracy z domu. Zarząd firmy zdecydował też o czasowym zawieszeniu wstępnych kontroli trzeźwości pracowników KGHM.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne