Sport

Bezpieczne utrzymanie czy walka o baraże? Zapowiedź rundy wiosennej Chrobrego Głogów!6 min na czytanie

Bezpieczne utrzymanie czy walka o baraże? Zapowiedź rundy wiosennej Chrobrego Głogów! 3

Coraz bliżej do powrotu piłkarzy na boiska 1. Ligi, dlatego warto przeanalizować szanse Chrobrego w kontekście możliwych scenariuszy w rundzie wiosennej. O co powalczą Pomarańczowo-Czarni? Jak sytuację tego zespołu prognozują zakłady bukmacherskie? O tym w dzisiejszym tekście!

Runda mocno w kratkę

Chrobry na półmetku rozgrywek nie może być niczego pewien. Drużyna z Głogowa po 17 rozegranych spotkaniach ma na koncie 22 punkty. Taki bilans pozwala bez wątpienia z optymizmem patrzeć w górę tabeli, ponieważ aktualna strata do miejsca, które gwarantuje udział w barażach to zaledwie sześć oczek, jednak aby tego dokonać potrzebna będzie im przede wszystkim regularność. To właśnie jej zabrakło podczas rundy jesiennej, gdzie Chrobry przeplatał naprawdę dobre spotkania z fatalnymi.

Podopieczni Ivana Djurdjevića zaliczyli 6 wygranych, 4 remisy i siedem porażek. Mimo ujemnego bilansu bramek 22:26 – mają całkiem korzystną sytuację pod kątem nowej rundy. Dystans czterech punktów może być szybko zniwelowany, a warto pamiętać, że akurat w tych rozgrywkach niespodzianek nie brakuje.

Jeśli szukać gdzieś pozytywów na temat ostatniej rundy Chrobrego, to trzeba podkreślić niezłe wyniki na finiszu, ponieważ w ostatnich pięciu meczach drużyna uzbierała 10 punktów, czyli praktycznie tyle, co wcześniej przez całą rundę. Trzy wygrane, remis i porażka to dobre rezultaty, które sprawiły, że obecnie mają bliżej do czołówki, niż strefy spadkowej.

Zakłady bukmacherskie spodziewają się, że Chrobremu na wiosnę bliżej będzie do walki o górne lokaty, jednak na podstawie proponowanych kursów – tej drużynie może być ciężko, aby włączyć się realnie do bitwy o awans z mocniejszymi kadrowo ekipami, jak choćby Arka Gdynia. Końcówka rundy był tym bardziej istotna, że w tym czasie pokonali trzech głównych kandydatów do spadku, czyli Resovię, GKS Bełchatów, a także Zagłębie Sosnowiec. W pierwszych meczach rundy wiosennej nie maja jednak łatwego terminarzu dlatego już na początku mogą wypisać się z gry o awans lub potwierdzić wysokie aspiracje.

Aktualnie piłkarze Chrobrego wrócili już do treningów. W związku z najnowszymi obostrzeniami dłużej na powrót poczekają „piłkarze-amatorzy”.

Chrobry na swoim boisku

To, co cechuję ekipę Chrobrego Głogów w meczach domowych, to bez wątpienia dobra postawa w pierwszych połowach spotkań. Łącznie aż 6 z 10 rywalizacji na swoim boisku zakończyli poprzez zwycięstwo w pierwszych 45 minutach gry. Z tej sytuacji aż pięć razy wyszli obronną ręką i nie przegrali. Łącznie Pomarańczowo-Czarni mają równy bilans zwycięstw i porażek na swoim obiekcie – po 4.

Trudno również znaleźć jakiś system, który można byłoby wykorzystać pod kątem zakładów bukmacherskich, ponieważ z tych 10 meczów – dokładnie połowa zakończyła się overem 2,5 gola. Średnia bramek również to potwierdza, ponieważ oscyluje w granicach 2,60.

Statystyki – mecze domowe:

 • Chrobry nie przegrał w 5 z 6 meczów, w których prowadził do przerwy.
 • Chrobry wygrywał pierwszą połowę w 6 z 10 meczów domowych.
 • Chrobry Głogów strzelił 15 bramek w 10 meczach domowych rundy jesiennej.
 • Chrobry 11 razy wyjmował piłkę z siatki w starciach na swoim boisku.
 • Pomarańczowo-Czarni wygrali 4 z 10 meczów domowych.
 • Chrobry doznał 4 porażek w starciach na swoim boisku.
 • Pomarańczowo-Czarni nie zanotowali remisu w pięciu poprzednich pojedynkach domowych.
 • 50% meczów domowych Chrobrego zakończyło się wynikami +2,5 gola.
 • 2.6 gola – taką średnią bramek osiągnął Chrobry w meczach domowych rundy jesiennej.

Wyjazdy – dobra opcja na overy

W meczach wyjazdowych piłkarze Chrobrego byli bardziej przewidywalni, ponieważ w 5 z 7 rywalizacji tego zespołu poza domem – padł wynik +2,5 gola. Tutaj typerzy zakładów bukmacherskich mogli wyjść na plus, jeśli korzystali z takich propozycji w forBET. Średnia bramek również była zdecydowanie lepsza pod kątem takiego grania – 3,1.

Warto również podkreślić, że Chrobry nie przegrał w trzech ostatnich potyczkach poza domem. Interesująca jest również statystyka, z której wynika, że zespół z Głogowa ani razu nie przegrał na wyjeździe, jeśli na przerwę schodził z prowadzeniem.

Statystyki – mecze wyjazdowe:

 • Pomarańczowo-Czarni wygrali pierwszą połowę w 2 z 7 meczów wyjazdowych.
 • Chrobry nie przegrał meczu na wyjeździe, w którym prowadził do przerwy.
 • Chrobry w 5 z 7 delegacji zanotował wynik +2,5 gola.
 • Pomarańczowo-Czarni stracili aż 15 bramek w 7 meczach wyjazdowych.
 • Chrobry osiągnął średnią 3.1 gola w meczach wyjazdowych z jego udziałem.
 • Pomarańczowo-Czarni strzelali średnio jedną bramkę na mecz poza domem.
 • Chrobry zajął 10 pozycję, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko wyniki w delegacjach.
 • Pomarańczowo-Czarni przegrali 3 z 7 delegacji.
 • Chrobry zanotował tylko dwa zwycięstwa na wyjeździe w rundzie jesiennej.
 • Zawodnicy z Głogowa są niepokonani w trzech ostatnich meczach wyjazdowych.

Oferta zakładów bukmacherskich

Pierwsze spotkanie Chrobrego w rundzie wiosennej odbędzie się 27.02 w Kielcach, gdzie Pomarańczowo-Czarni zmierzą się z Koroną Kielce. Ich rywal będzie już w rytmie meczowym, ponieważ tydzień wcześniej rozegra swoje zaległe starcie z Widzewem.

W tym momencie na podstawie proponowanych przez zakłady bukmacherskie kursów można stwierdzić, że faworytem w tej rywalizacji będzie Korona Kielce, jednak statystycznie to zawodnicy Macieja Bartoszka jesienią lepiej wyglądali w delegacjach, a to właśnie miejsce rozgrywania tej potyczki jest prawdopodobnie czynnikiem warunkującym takie kursy. Przypomnijmy, że Korona na własnym obiekcie zaliczyła jesienią więcej porażek, niż zwycięstw.

Chrobry ma prawo marzyć o zwycięstwie na stadionie spadkowicza z Ekstraklasy, ponieważ nie przegrał trzech ostatnich spotkań w delegacji, a dodatkowo w tym czasie dwukrotnie wygrywał. Jako ciekawostkę można też wspomnieć, że w każdej z tych rywalizacji padł wynik BTTS. Oba zespoły w ostatnich latach nie miały okazji się zmierzyć w Kielcach, więc na tej podstawie nie możemy wyciągać wniosków pod kątem oferty zakładów sportowych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016.

Mateusz Nowak – redaktor portal Zagranie.com. Analizuję mecze piłkarskie i rynek zakładów bukmacherskich.

Zobacz inne

Więcej w Sport