my:KotlaRegion

Bezpłatnie przebadano 47 dzieci1 min na czytanie

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda w Głogowie 1

Dzięki współpracy z Głogowskim Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi, Fundacją Ronalda McDonalda oraz Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 47 dzieci z terenu gminy Kotla zostało bezpłatnie przebadanych w ramach Ogólnopolskiego programu profilaktycznych badań ultrasonograficznych” – „NIE nowotworom u dzieci”.

Profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zamieszkałych na terenie Gminy Kotlaodbyły się przy hotelu Qubus Pl. Konstytucji 3-go Maja 1 w Głogowie w dniach 30-31 marca br. Całkowity koszt zadania wyniósł 3 tys. 760 złotych i został pokryty z budżetu Gminy Kotla.

Radoxim 5

Badanie zrealizowane w ramach programu „Ronald McDonald Care Mobile”, polegało na wykorzystaniu mobilnego punktu medycznego wyposażonego w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, przeznaczony do badań ultrasonograficznych. Dokonano kompleksowej oceny stanu narządów jamy brzusznej i układu moczowo-płciowego dzieci. Diagnostykę wykonywali radiolodzy, którzy na co dzień pracują w szpitalach pediatrycznych.

– Ze względu na duże zainteresowanie w przyszłości planowane jest podobne przedsięwzięcie – informuje Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla