Dzieje sięGłogów

Bezrobocie najniższe w historii. Majewski: Nie pracuje ten, komu się nie chce1 min na czytanie

Już przybywa bezrobotnych! Ruszyły zwolnienia w niektórych branżach 12

Najniższe bezrobocie w historii – Powiatowym Urząd Pracy w Głogowie publikuje nowe dane. A z nich wynika, że obecnie stopa procentowa bezrobocia w naszym powiecie wynosi 7,6 proc. To jest około 2200 osób pozostających bez pracy. – Tak dobrze jeszcze nie było. Co ważne – taka niska stopa utrzymuje się w czasie epidemii koronawirusa. Okazuje się, że głogowscy pracodawcy świetnie sobie poradzili, wyszli z kryzysu, utrzymali zatrudnienie. Co więcej nawet zatrudniają kolejnych pracowników. Nie pracuje ten, komu się nie chce – cieszy się Sławomir Majewski, dyrektor PUP.

Dodaje, że ofert pracy również nie brakuje. – Oczywiście na naszym rynku bardzo ważna jest sytuacja w KGHM-ie. Docierają do nas pozytywne sygnały o tym, że huta i kopalnia ma się bardzo dobrze – zaznacza dyrektor.

Rotacja w urzędzie jest duża. – Rejestruje i wyrejestruje się rocznie około 4 tys. ludzi. Dlaczego? Bo bezrobotni korzystają z form pomocy takich jak staże, kursy czy dofinansowań na założenie własnej działalności gospodarczej – zaznacza Majewski. Dużą grupę bezrobotnych nadal stanowią także osoby tzw. długotrwale bezrobotne. – Kierujemy na je roboty publicznej i prace interwencyjne – mówi. Jakie będą kolejne miesiące, ostatni kwartał tego roku? Oby równie udane.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się