Dzieje sięGłogów

Bilety miesięczne? Sprzedane! Wielu uczniów nie ma jak dojechać do szkoły1 min na czytanie

Bilety miesięczne? Sprzedane! Wielu uczniów nie ma jak dojechać do szkoły

– Co z tymi biletami miesięcznymi? – pytają mieszkańcy wsi powiatu głogowskiego. Zwłaszcza uczniowie szkół średnich i ich rodzice. Dzieci i młodzież ma problem z dostaniem się do Głogowa. Już na początku września zaskoczyła ich informacja od PKS-u. Czytamy w niej, że z powodu wyczerpania puli biletów zablokowana jest sprzedaż. A ta przecież ruszyła 26 sierpnia.

– Teraz dzieci mają jeździć do szkoły po 12 km rowerami czy hulajnogami? – dopytuje mama 19-latka, który w tym roku co prawda zdaje maturę i zamierza także uzyskać uprawnienia do kierowania samochodem, ale do tej pory nie ma jak dostać się do miasta. – Zresztą nie każdy młody człowiek ma prawo jazdy i własne auto. Nigdy nie było takich problemów z komunikacją autobusową jak teraz – dodaje.

Sprawdziliśmy. W PKS potwierdzają, że w autobusach, które jeżdżą na godz. 8 do szkół, po prostu nie ma więcej miejsc. A przewoźnik musi zapewnić je tym, którzy kupili miesięczne bilety. – To dotyczy kursów, na których osiągnęliśmy limit. Wszyscy chcą się dostać do Głogowa na godz. 8, a tyle osób nie jesteśmy w stanie fizycznie zabrać – wyjaśnia Paweł Tryka z Intertransu. Kursów jest za mało, bo i brakuje ludzi do pracy. Ponadto organizacja każdego kolejnego kursu to duże koszty.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się