Sport

Blanka Skiba najlepsza w Polsce sprinterka w kategorii dzieci 1 min na czytanie

Blanka Skiba najlepsza w Polsce sprinterka w kategorii dzieci 

W Sieradzu podczas finału ogólnopolskiego programu “Lekkoatletyka dla każdego” wygrała bieg na 60 m z czasem 8,46 s (ur. 2011 r) nie dając szans rówieśniczkom z całego kraju.

– Po wojewódzkich eliminacjach była faworytką, wytrzymała presję. To bardzo utalentowana i wszechstronna zawodniczka, potrafi świetnie skakać, biegać sprinty i długie dystanse. Bardzo dobrze pływa startując z efektami na zawodach pływackich. Ogólnorozwojowa zabawa gimnastyczno – lekkoatletyczna daje efekty , to już jedenaście medal w mojej grupie z tej imprezy, w tym pięć złotych – mówi trener Tadeusz Karpowicz, Piast Głogów.

Radoxim 5

W Sieradzu w reprezentacji Dolnego Śląska startowali jeszcze z Głogowa: Julia Czupryńska (4. miejsce w biegu na 80 m przez płotki – ustanowiła rekord Głogowa z czasem 12,14 s), Adam Szyrner (5. miejsce na 300 m przez płotki) i Filip Lange (9. miejsce w skoku w dal).

Po serii mityngów dolnośląskich w Jeleniej Górze rekordy życiowe w biegach płotkarskich z awansem do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odnotowały siostry Zaorskie Natalia na 100 m przez płotki (14,66 s) i Julia (14,80 s) oraz Adrian Kołodziej  na 110 m przez płotki (15,79 s). Skład reprezentacji uzupełnia Amadou Diallo również na płotkach.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport