Dzieje sięGłogów

Blisko 400 ochotników dba o nasze bezpieczeństwo w powiecie głogowskim! “Dziękujemy”1 min na czytanie

1

Ochotnicze Straże Pożarne są coraz lepiej doposażone, coraz lepiej dofinansowane i coraz lepiej oceniane. A to, że są niezbędne, pokazały chociażby ostatnie wydarzenia. Kiedy po nawałnicy przez wiele godzin ochotnicy pracowali ratując ludzki dobytek. Tak było w Nielubi, Bukwicy, Kurowicach, Modłej, Kotli… – Stanowią dla nas wielkie wsparcie – nie ukrywa Tomasz Michalski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie.

W państwowej straży pracują 62 osoby z czego 48 to strażacy wyjeżdżający do różnych akcji – pożarów, podtopień i wielu innych interwencji. Ale zawsze w pogotowiu są też ochotnicy. Ich w powiecie głogowskim jest blisko 400! To 24 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych (a także ORW i JRS) w gminach Kotla, Żukowice, Jerzmanowa, Pęcław i wiejska Głogów. – Wszyscy czynni strażacy mają ukończone odpowiednie kursy i szkolenia a także posiadają aktualne badania lekarskie – dodaje Michalski.

Dodaje, że może nie zawsze widzimy ich w akcji, bo przecież na szczęście takie kataklizmy jak ten ostatni zdarzają się w naszym regionie rzadko, to jednak ochotnicy wyjeżdżają w teren regularnie. – Są dostępni od ręki. A przecież strażacy ochotnicy pracują też zawodowo, mają swoje rodziny – przypomina. Strażacy cieszą się dużym zaufaniem społecznym.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się