Sport

Blisko 900 biegaczy na starcie Crossu Straceńców. Na torze w Górkowie będzie się działo1 min na czytanie

Blisko 900 biegaczy na starcie Crossu Straceńców. Na torze w Górkowie będzie się działo

Przed nami 9.edycja Crossu Straceńców – w najbliższy weekend (27/28.04.) tor motocrossowy znów na chwilę zamieni się w wielką biegową trasę.

Sportowa impreza, wzorem ostatnich lat, zostanie podzielona na dwa etapy. W sobotę (27.04.) od godz. 11.30 wystartują dzieci oraz młodzież w ramach sztafetowych mistrzostw. Uczniowie szkół podstawowych i szkół specjalnych do 16 roku życia do pokonania będą mieli dystans sześciu okrążeń a każde z nich liczące 600 m.

Młodzież ze szkół gimnazjalnych i specjalnych powyżej 16 roku życia taką samą liczbę okrążeń, ale po 800 m. Najdłuższy dystans – każde okrążenie po 1000 m – czeka na sztafety uczniów ponadgimnazjalnych. Około godz. 14 zaplanowano dekorację najlepszych.

W niedzielę (28.04.) o godz. 11.30 rozpocznie się Bieg Małego Straceńca. W południe zaplanowano kolejno starty biegu złotego (21.195 km), srebrnego (14 km) oraz miedziowego (7 km).

Przypomnijmy, że na trasie na biegaczy czeka wiele niespodzianek m.in. naturalnych przeszkód, rowów z wodą i błotem, stromych oraz piaszczystych podbiegów, czy zbiegów. To bieg dla każdego… kto nie boi się wyzwań.

W tym roku na crossie pojawią się aktorzy Jakub Gierszał i Arkadiusz Jakubik, którzy odgrywali rolę w filmie „Najlepszy” o Jerzym Górskim, organizatorze zawodów.
MK

Podziel się informacją ...
  • 44
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport