Dzieje sięGłogówWideo

Bohater z Głogowa w “Pytaniu na Śniadanie” [WIDEO]1 min na czytanie

Bohater z Głogowa w "Pytaniu na Śniadanie" [WIDEO]

Rano w studio TVP w magazynie „Pytanie na Śniadanie” pojawił się Filip Jarzynka, policjant z KPP w Głogowie, który kilka dni temu uratował życie 4-letniemu chłopcu dławiącemu się lizakiem. Policjant opowiedział w programie przebieg tego zdarzenia oraz wspólnie z prowadzącymi zachęcali do zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zapraszamy do obejrzenia.

O bohaterskiej interwencji pisaliśmy już wcześniej. Szczęśliwie na terenie tego samego marketu znajdowali się głogowski policjanci podejmujący interwencję wobec złodzieja sklepowego. Sierżant Filip Jarzynka słysząc, że życie chłopca jest zagrożone, natychmiast podjął czynności pomocowe stosując techniki pierwszej pomocy przedmedycznej. Na skutek jego działań chłopiec odzyskał oddech a później trafił w ręce ratowników.

Po wyjściu ze szpitala 4-latek wraz z mamą odwiedził głogowską jednostkę, by osobiście podziękować i spotkać się z policjantem, który uratował mu życie. Otrzymał też podziękowania i gratulacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinspektora Dariusza Wesołowskiego. Nagranie z programu: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się