Dzieje sięGłogów

Borecki zostanie przewodniczącym Nowej Lewicy? Zgłasza swoją gotowość1 min na czytanie

Borecki zostanie przewodniczącym Nowej Lewicy? Zgłasza swoją gotowość

Przez prawie sześć lat rządził SLD w powiecie głogowskim – teraz, gdy partia połączyła się z Wiosną Roberta Biedronia, czas na wybory. Nowa Lewica wybierze nowego przewodniczącego. Powiatowy zjazd zaplanowano pod koniec listopada. Czy jej przewodniczącym zostanie Wojciech Borecki, dotychczasowy szef głogowskiego SLD? – Będę kandydował – zapewnia nas wymieniając sukcesy swojej partii, które osiągnęli w ostatniej kadencji.

– Po tych nieszczęsnych wyborach w 2015 roku, kiedy SLD zabrakło w Sejmie, było bardzo trudno wszystkich zjednoczyć i tchnąć wiarę, że jest szansa na powrót do sejmu naszej formacji. Jak wiemy udało się odbudować zaufanie wyborców i ponownie wprowadzić naszych przedstawicieli do parlamentu. W okręgu legnicko-jeleniogórskim bardzo dobry wynik osiągnął nasz kandydat Damian Piątek – mówi.

Obecnie Nowa Lewica liczy 78 członków. Zdecydowana ich większość wywodzi się z SLD, bo aż 75. Trzech dołączyło z partii Wiosna Roberta Biedronia. – Kandydatów na przewodniczących powiatowych struktur można zgłaszać do ostatniego dnia przed wyborami, a nawet tego samego dnia. Na razie nie słyszałem, abym miał mieć jakiegoś kontrkandydata. Nie boję się poddania ocenie – uważam, że zrobiliśmy wspólnie wiele dobrego. Moja kadencja trwała wyjątkowo długo. Zwykle to cztery lata, ale teraz została przedłużona ze względu na obostrzenia epidemiologiczne oraz wyjątkowo długie procedowanie przez sąd rejestrowy statut u Nowej Lewicy. Formalności przedłużyły się w czasie – zaznacza Borecki. A plany są ambitne, bo przecież na horyzoncie kolejne wybory – te samorządowe i te parlamentarne. Warto dodać, że na ostatnim kongresie wojewódzkim we Wrocławiu Borecki został wybrany do rady wojewódzkiej oraz zarządu Nowej Lewicy.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się