Dzieje sięGłogów

Branża gastronomiczna nadal zamrożona. “Robimy wszystko, aby się utrzymać i nie poddać”2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 879

Mijają trzy miesiące od zamknięcia branży gastronomicznej. Jedzenie można wydawać tylko na wynos. Klienci do lokali nie mają wstępu. Wedle rządowych zapowiedzi poluzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa miało nastąpić w styczniu. Tuż po feriach, gdy do szkół mają wrócić uczniowie – choć i to na razie nie jest jeszcze pewne. Restauratorzy jednak wątpią w te zapowiedzi.

– W naszym przypadku nie ma mowy o takim powrocie. Cała gastronomia pozostanie zamrożona jeszcze dobrych kilka tygodni, jak nie dłużej. Nie będziemy się tu rozpisywać w tematyce wirusowej, pewno wielu z Was ma już wystarczający przesyt tych informacji. Dla poprawy humoru możemy napisać, że tym razem wzrost zakażeń jest spowodowany tym, że za długo i za często spędzaliśmy święta w nie swoich domach, a na dodatek teraz wszyscy zjeżdżają sankami po zamkniętych stokach. Chora rzeczywistość, która nas otacza plus brak jakiejkolwiek logiki obostrzeń, niestety pozostanie z nami na dłużej – komentuje Grzegorz Preussner, właściciel baru Fuego na Starym Mieście, które właśnie świętuje dziesięciolecie istnienia.

To dla nich zbyt długo. – Od tamtego momentu robimy wszystko, aby się utrzymać i nie poddać. Staramy się na wszelki sposób dotrzeć do was z naszą okrojoną ofertą. Pomimo niesprzyjających warunków robimy, co w naszej mocy. Czasem jest cisza, ale po prostu… przy dwunastym tygodniu z rzędu… potrafią być chwile słabości. Tak naprawdę w tym wszystkim trzyma nas siła naszej wspaniałej ekipy i odzew was wszystkich, naszych wspaniałych gości. Dziękujemy, że możemy na was liczyć, bo pomoc rządowa wygląda dobrze, ale tylko na czerwonych paskach w ich własnej telewizji – dodaje.

W tej restauracji można korzystać też z wielu promocji. O tym więcej: TUTAJ. – Pamiętajcie nawet jedna Margarita zamówiona do domu, nawet jeden gorący grzaniec wypity na naszym tarasie, to bardzo wdzięczny kawałek podtrzymujący nasz płomień – zachęca do ich odwiedzania właściciel Fuego.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się