Dzieje sięGłogów

Brawa dla policjanta, który w swoim wolnym czasie, po służbie, zatrzymał pijanego kierowcę1 min na czytanie

Policjanci drógówki pomogli zranionej dziewczynie. Okazało się, że rany zadała sobie sama

To się wydarzyło na os. Kopernik w ostatni weekend wieczorem. Funkcjonariusz z 7-letnim stażem w policji wracał właśnie do domu, gdy coś zauważył. Na osiedlowej uliczce cofał jakiś samochód, kierowca peugeota dziwnie wykonywał manewry. Policjant zobaczył, że uderzył autem w inny zaparkowany samochód i spowodował uszkodzenia. A potem… spokojnie odjechał w inne miejsce i znów próbował ustawić samochód na parkingu. Policjant natychmiast zareagował.

Za kierownicą siedział 68-latek, mieszkaniec Głogowa. Policjant zablokowałjego samochód. Szybko zorientował się, że ma do czynienia z nietrzeźwym i agresywnym człowiekiem. Poprosiło wsparcie policji. Za chwilę przyjechał na pomoc patrol. 

Okazało się, że kierowca peugeota ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. – Był agresywny, groził policjantom i znieważył ich używając wulgarnych słów. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – poinformował oficer prasowy komendanta policji Bogdan Kaleta, dodając, że za znieważenie policjantów oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd obligatoryjnie wymierzy takiemu „kierowcy” nawiązkę w wysokości 5 tys. zł oraz odbierze mu uprawnienia do kierowania. opr. DON

Fot. Archiwum Redakcji

Podziel się informacją ...
  • 23
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się