my:ŻukowiceRegion

Budują i remontują drogi w Czernej za milion złotych1 min na czytanie

Budują i remontują drogi w Czernej za milion złotych

W Czernej trwają zaawansowane prace związane z przebudową i remontem dróg gminnych. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy: wodociągowy – właśnie zakończony oraz etap drogowy, który jest w trakcie realizacji.

– W ramach etapu drogowego wykonywane są prace remontowe nawierzchni asfaltowej drogi, biegnącej przy budynkach nr 16-29, 30-33. Na odcinku o długości 553 m zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa, na istniejącej podbudowie, na zmiennej szerokości 3,0-6,2 m wraz z utwardzonymi poboczami – mówi wójt Krzysztof Wołoszyn.

Radoxim 5

– Jednocześnie, w ramach etapu drogowego, prowadzone są prace polegające na przebudowie ok. 145 m odcinka drogi szutrowej, biegnącej przy budynkach nr 34 i 36 . W tym miejscu zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa na pełnej podbudowie, o szerokości 4,0 m wraz z obustronnymi utwardzonymi poboczami o szerokości 0,75 m. W związku z szerokim zakresem prac, na terenie miejscowości występują utrudnienia w ruchu. Kierowców oraz mieszkańców miejscowości prosimy o wyrozumiałość oraz zachowanie ostrożności – dodaje.

Planowane zakończenie robót przewidziane jest na koniec czerwca br. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki funduszom pozyskanym z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – 1 mln zł
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice