Dzieje sięGłogów

Budżet obywatelski: Wóz dla strażaków, plac zabaw dla psów i wiele innych!2 min na czytanie

Budżet obywatelski: Wóz dla strażaków, plac zabawa dla psów i wiele innych!

– Zakończyliśmy głosowanie – tymi słowami rozpoczął dzisiejszą (13.12.) konferencję prasową prezydent Rafael Rokaszewicz. I ogłosił zwycięzców Budżetu Obywatelskiego. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych edycjach tego projektu, do dyspozycji mieszkańców było 2,5 mln zł. Najwięcej pieniędzy można było uzyskać na projekty inwestycyjne – do 200 tys. zł. Głosowało 7123 mieszkańców naszego miasta. W sumie oddano prawie 10 tys. głosów. Niestety nie wszystkie były poprawne. – 1368 głosów trzeba było odjąć przede wszystkim ze względu na to, że głosowali mieszkańcy nie tylko Głogowa – nie byli do tego upoważnieni. Inny powód to dublowanie się głosowania – ktoś oddawał głos na papierze i przez internet – wyjaśniał prezydent.

– Promocja projektów była ożywiona. To już nie tylko portale internetowe, ale też zbieranie głosów na przykład w galerii – zwracał uwagę Rokaszewicz.

Zgłoszono w sumie 51 projektów. Głosować można było na 45 z nich. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się projekty ogólnomiejskie. Trzy z nich zostaną zrealizowane. Zakup lekkiego samochodu operacyjnego dla Ochotniczej Straży Pożarnej – Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie. Iluminacja elewacji północnej kościoła pw. Bożego Ciała wraz z kolegium (wzdłuż ul. Powstańców). Zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających nad Odrą (Marina, Plac Festynowy, Zatoki) poprzez zakup skutera wodnego z platformą ratunkową dla OSP – Oddział Ratownictwa Wodnego w Głogowie.

W pierwszym okręgu konsultacyjnym: modernizacja istniejącego terenu przy SP nr 8 z oddziałami integracyjnymi w Głogowie na plac zabaw. Psi plac zabaw na terenie Parku Słonecznego. Wykonanie prac konserwatorskich i renowatorskich odnalezionego w 2021r. pomnika poety Fryderyka Schillera. Park kieszonkowy „MAŁPI GAJ” przy ulicy Żeromskiego w Głogowie. Drugi okręg konsultacyjny „Windą bliżej” – dostosowanie Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez dofinansowanie zakupu i montaż dźwigu osobowego platformowego. Stworzenie ogrodu deszczowego i miejsca rekreacyjnego na terenie targowiska przy ul. B. Krzywoustego. Czwarty etap realizacji zagospodarowania placu pomiędzy ulicami Matejki-Sikorskiego-Przemysłowa-Mickiewicza- dodatkowy monitoring wyremontowanego placu – 2 kamery, utwardzenie płytami ażurowymi typu „MEBA” terenu oraz uzupełnienie nasadzeń zieleni przy ścianach garażowych.

Trzeci okręg konsultacyjny: Inwestujemy w sport dzieci i młodzieży – modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie. Stworzenie placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Przedszkolu Publicznym nr 15 w Głogowie, w zakresie instalacji nowych zabawek, ławek, bezpiecznego podłoża. Wykonanie placu zabaw na terenie parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Czwarty okręg konsultacyjny: Drugi etap zagospodarowania terenu zielonego przy budynku na ul. Perseusza 9. „Edukacyjny plac zabaw z mini miasteczkiem ruchu drogowego”. Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Głogowie. – Po uchwaleniu budżetu miasta rozpoczną się prace związane z dokumentacji i przetargami – zapowiadał prezydent. Projekty mają doczekać się realizacji w kolejnym roku.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się