Dzieje sięGłogów

Burmistrz Sławy to rekordzista! Zarobił ponad 300 tys. zł! Sprawdź, jak to mu się udało?2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 478

Warto na urzędzie doczekać emerytury i… dalej urzędować. Za 2018 r. burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła dostał 290 tys. zł brutto! Plus emeryturę.

Takiej kwoty w oświadczeniach majątkowych naszych włodarzy jeszcze nie było. Bo i żaden w ostatnim dziesięcioleciu nie osiągnął chyba wieku emerytalnego w godzinach pracy. Jemu ta piękna okoliczność przyniosła prawie podwojenie rocznego wynagrodzenia. W porównaniu z poprzednim rokiem zarobił o ponad 133 tys. zł brutto więcej.

Radoxim 5

Skąd taka kumulacja u burmistrza Sławy? Jeden z pracowników urzędu, też zaskoczony słysząc kwotę zarobków szefa, podejrzewa, że to dzięki odprawie emerytalnej, a mogła to być nawet sześciokrotność jego wypłaty. – Skończyła się kadencja, rozliczyłem się, to wszystko – Cezary Sadrakuła tłumaczy, że tyle wyszło, skumulowało się, a księgowością się nie zajmuje. – Na pewno za ten rok będzie o połowę mniej, wróci do normy – dodaje.

Naciskany krotności nie zdradza, mówi o częściach składowych, jak trzynastka i nagroda jubileuszowa. Ma już 46 lat pracy, a ludzie znów go wybrali. Nie zdradza, od kiedy dokładnie jest emerytem. Jak wynika z jego oświadczenia, 67 urodziny burmistrz będzie świętować 10 października. Ale emerytem jest od zeszłego roku, o czym świadczy wykazana kwota świadczenia z ZUS.

Gratulujemy emerytury, a przede wszystkim kumulacji w wynagrodzeniu, o tylko przyśnić się może nie tylko zwykłym szarakom, ale i reszcie naszych włodarzy. Głównie dlatego, że większość to ludzie młodzi.

Cezary Sadrakuła wykazał w oświadczeniu majątkowym za 2018 roku, że ma odłożoną gotówkę w kwocie 202 tys. 100 zł. Ponadto ma dom 263,5 mkw. o wartości 350 tys. zł, grunt pod budynkiem mieszkalnym 0,75 ha o wartości 1,5 tys. zł (darowizna) i dochody z zatrudnienia 290 tys. 378,54 zł. Ponadto pobrał emeryturę w 2018 roku w sumie 15 tys.658,98 zł. Ma również volkswagena tourana z 2011 roku. Kredytów nie ma.
GH

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się