Dzieje sięGłogów

Cała góra zabawek trafiła do szpitala w Głogowie. To akcja strażaków z OSP Jerzmanowa [ZDJĘCIA]2 min na czytanie

Cała góra zabawek trafiła do szpitala w Głogowie. To akcja strażaków z OSP Jerzmanowa [ZDJĘCIA]

Tyle straży pożarnej pod szpitalem! Ale strażacy wcale nie przyjechali gasić pożaru. To była akcja charytatywna OSP Jerzmanowa na rzecz dzieci, które w okresie świątecznym i noworocznym będą przebywały w szpitalu lub trafią na SOR. W tych trudnych chwilach przynajmniej dostaną prezenty.

Strażacy z OSP Jerzmanowa przekazali prezenty w środę (22.12.). Paczki i torby prezentów, głównie zabawek. To jest efekt ich akcji sprzed kilku tygodni „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”, kiedy przed świętami zbierali zabawki w sklepie Carrefour. Zebrali ich bardzo dużo, tyle że zawieźli niedawno do szpitala dziecięcego „Przylądek nadziei” we Wrocławiu.

– To już jest któraś edycja naszej świątecznej akcji na rzecz chorych dzieci. Zabawek dostajemy na tyle dużo, że możemy je przekazać także dzieciom przebywającym w naszym szpitalu – mówi Dawid Pawłowski z OSP Jerzmanowa. – W poprzednich latach chodziliśmy po oddziałach i rozdawaliśmy prezenty. W tym roku niestety nie możemy tego zrobić.

W tym roku prezenty od strażaków odebrał prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego Edward Schmidt oraz pielęgniarka oddziałowa pediatrii. Prezes zapowiedział, że zabawki przejdą kwarantannę, a następnie w okresie świątecznym i noworocznym będą przekazywane dzieciom, które ten czas będą musiały spędzić w szpitalu lub trafią na SOR.

Radoxim 5

– To jest bardzo pocieszające, że w tym roku zebraliśmy bardzo dużo naprawdę bardzo pięknych zabawek. Widać, że jest coraz więcej ludzi o dobrym sercu, za co im jesteśmy wdzięczni – mówi Dawid Pawłowski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się