Dzieje sięGłogów

Cały ekonomik na zdalnym nauczaniu. Dwie klasy z ZSP w Głogowie rozważają przełożenie studniówki1 min na czytanie

Sto dni do matury. Tak się bawi Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie 64

Od poniedziałku (25.01.) zdalnie uczą się wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie. – Nie było na co czekać – mówi dyrektor ZSE Wojciech Janisio. Decyzja była nieunikniona, gdy zdarzało się, że na kwarantannie było ¾ klas. Już pod koniec zeszłego tygodnia zapowiedzią kłopotów była niska frekwencja uczniów, nawet 50 proc. – Niestety kilku nauczycieli zachorowało na covid – zaznacza, że wszyscy byli zaszczepieni. Każdy z nich obejmuje nauczaniem 8-10 klas. Zachorował m.in. nauczyciel warsztatów, co oznacza paraliż warsztatów. Poza tym były kolejne zgłoszenia od rodziców o chorobie uczniów. A w takim wypadku cala klasa idzie na kwarantannę.

Dziś dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Tomasz Kuziak po naradzie z sanepidem zdecydował o skierowaniu na zdalne nauczanie kolejnych trzech klas. Z domu uczy się więc sześć z 17 klas. – Prawie jedna trzecia szkoły będzie się uczyła zdalnie przed feriami – dyrektor dodaje, że nie wiadomo, co będzie jutro. Na kwarantannie są uczniowie, którzy się nie zaszczepili. Kilku nauczycieli jest na zwolnieniu. Ma nadzieję, że przez ferie wszyscy wypoczną, a a fala zachorowań minie.

Radoxim 5

W Zespole Szkół Politechnicznych na zdalnym nauczaniu jest siedem z 24 klas. W tym dwie maturalne. Jak podaje zastępca dyrektora Krzysztof Ciborowski, w jednej z nich czterech uczniów jest na kwarantannie, więc nie pójdą na studniówkę. W drugiej klasie w kwarantannie jest aż dziewięciu maturzystów. A studniówka jest zaplanowana na piątek. Rodzice będą musieli podjąć decyzję czy przełożyć termin studniówki. – Mamy dwóch chorych nauczycieli – mówi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się