Dzieje sięFotoGłogówmy:Kotla

Całymi rodzinami pojechali na rowerach z Kotli do Leśnej Doliny5 min na czytanie

Całymi rodzinami pojechali na rowerach z Kotli do Leśnej Doliny 1

Z Kotli do Leśnej Doliny do pokonania mieli dystans około 12 km – bynajmniej tak wskazywały liczniki pomiaru odległości, które mieli ze sobą. Jechali głównie drogami leśnymi. To był kolejny finał akcji „Trzymaj formę” organizowany przez gminę Kotla. A na miejscu czekały konkurencje – udział w nich wzięły dzieci i młodzież. Ścigali się i walczyli o medale. Najmłodszy z uczestników Jan miał 2 lata. – To jego pierwszy rowerek w życiu! – zdradza nam Krzysztof Oborski (38 l.), który zabrał też ze sobą córkę.

Na placu są dmuchańce i wiele innych atrakcji. – Cieszę się, że mieszkańcy po raz kolejny zabrali całe rodziny. Fajnie, że na sportowo wszyscy razem spędzały wolny czas – mówił wójt Łukasz Horbatowski.

Frekwencja była naprawdę duża. Tylko w rywalizacji wzięło udział około 60 zawodników. – Zdziwiłbym się, gdyby było ich mniej. Pragnę tylko przypomnieć, że z Kotli do Leśnej Doliny jest kilka leśny tras, które warto poznać – zachęcał nadleśniczy Adam Grzelczak. Po zabawie trzeba będzie ponownie wsiąść na rowery i wrócić nimi kilkanaście km do… domów.
MK

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się