Dzieje sięGłogów

Cena paliwa na głogowskich stacjach spadła o złotówkę1 min na czytanie

Cena paliwa na głogowskich stacjach spadła o złotówkę

Na stacjach paliw obniżka cen – jeszcze pod koniec czerwca za litr benzyny 95 w Głogowe trzeba było płacić w granicach 8 zł. Dziś (4.08.) jest taniej średnio o złotówkę. Dla przykładu na stacji benzynowej Shell przy ul. Obrońców Pokoju litr benzyny kosztuje 7,08 zł, ropy 7,37 zł.

Z najnowszego badania detalicznych cen paliw realizowanego przez e-petrol.pl wynika, że najdrożej jest natomiast w województwie lubuskim, gdzie litr Pb95 i ON kosztuje średnio 7,27 i 7,53 zł oraz na Dolnym Śląsku, na którym za LPG płaci się przeciętnie 3,52 zł/l.

Radoxim 5

– Spadki cen detalicznych to niemal wyłącznie przeniesienie zmian cen w hurcie, bowiem sprzedawcy detaliczni – stacje benzynowe nie mogą pochwalić się dobrymi marżami. Przeciętnie w lipcu marże na benzynie wynosiły 2-4 gr na litrze, podczas gdy na dieslu średnia cena sprzedaży była niższa od ceny zakupu z oficjalnych cenników rafinerii. Jedynym paliwem sprzedawanym z większą marżą jest autogaz – w wypadku tego produktu możemy mówić o średniej marży na poziomie ok. 50 gr na litrze – wyjaśnia Jakub Bogucki, analityk rynku paliw.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się