Dzieje sięGłogów

Ceny paliw spadły po raz pierwszy od maja. Ale teraz na stacjach będzie tylko drożej1 min na czytanie

Ceny paliw spadły po raz pierwszy od maja. Ale teraz na stacjach będzie tylko drożej

W ubiegłym tygodniu nieznacznie spadły detaliczne ceny paliw. Dla kierowców nie mamy jednak dobrych informacji na przyszłość, bo obniżki mają charakter incydentalny i na przełomie września i października paliwa nie powinny już dalej tanieć. Będą drożeć.

– Pomimo kilkunastu tygodni systematycznych wzrostów na detalicznym rynku paliw w Polsce tankowanie nadal jest wyraźnie tańsze niż przed rokiem, kiedy pod koniec września ceny benzyn i oleju napędowego znajdowały się zaledwie kilka groszy poniżej poziomu 5 złotych – przypomina jednak Jakub Bogucki, analityk z E-patrol.

Dla przykładu dziś (27.09.) rano na stacji Circle, koło ronda Konstytucji 3 Maja, za litr benzyny (95) trzeba było zapłacić 4 zł 58 gr a diesla 4 zł 55 gr. Gaz kosztował 1 zł 99 gr za litr. Ceny jednak na stacjach są różne. O tym często do nas piszecie, że chociażby na wyjeździe z Głogowa jest znacznie taniej. Co na to wpływa? – Utrzymujące się na wysokim poziomie marże operatorów rynku detalicznego powodują, że pomiędzy poszczególnymi stacjami możemy zaobserwować faktycznie duże różnice cenowe – wyjaśnia Bogucki.

W ostatnich dniach września według prognoz e-petrol.pl ceny paliw na stacjach będą stabilne. Później będzie drożej.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się