Głogów

Charytatywna zbiórka dla Amelki. Do pomocy ruszyli sportowcy z całego regionu1 min na czytanie

Zbiórka charytatywna dla Amelki. Do pomocy ruszyli sportowcy z całego regionu

W sobotę (8.06.) podczas meczu Dębu Przybyszów (4.liga lubuska) odbędzie się charytatywna zbiórka na leczenie Amelki. 8-letnia dziewczynka od ponad roku cierpi na rzadką chorobę Degosa. – To grudkowatość złośliwa zanikowa na układową zapalną chorobę naczyń o złośliwym przebiegu, która utrudniani córce codzienne funkcjonowanie – mówi Anna Antczak, mama dziecka.

Amelka jest jednym z 200 przypadków na świecie tej choroby. Leczenie nie jest proste, ale kosztowne. Potrzebuje rehabilitacji, leków, środków higienicznych, sprzętu ortopedycznego, specjalistycznych konsultacji lekarskich…

Podczas meczu Dębu Przybyszów będzie można wrzucić do puszki pieniądze, ale też wylicytować wiele gadżetów. W tym koszulki znanych sportowców, także tych lokalnych, jak piłkarza Przemysława Stolca z Chrobrego Głogów czy koszulkę z autografami siatkarzy SPS-u Chrobry Głogów. Jest też koszulka z podpisami szczypiornistów KS SPR Chrobrego Głogów z 2005 roku, kiedy klub zdobywał srebrny medal mistrzostw Polski z Michałem Jureckim na czele. Początek meczu o godz. 17.
MK
Fot:Dąb Przybyszów

Zobacz inne

Więcej w Głogów