Głogów

Charytatywna zbiórka dla Amelki. Do pomocy ruszyli sportowcy z całego regionu1 min na czytanie

Zbiórka charytatywna dla Amelki. Do pomocy ruszyli sportowcy z całego regionu

W sobotę (8.06.) podczas meczu Dębu Przybyszów (4.liga lubuska) odbędzie się charytatywna zbiórka na leczenie Amelki. 8-letnia dziewczynka od ponad roku cierpi na rzadką chorobę Degosa. – To grudkowatość złośliwa zanikowa na układową zapalną chorobę naczyń o złośliwym przebiegu, która utrudniani córce codzienne funkcjonowanie – mówi Anna Antczak, mama dziecka.

Amelka jest jednym z 200 przypadków na świecie tej choroby. Leczenie nie jest proste, ale kosztowne. Potrzebuje rehabilitacji, leków, środków higienicznych, sprzętu ortopedycznego, specjalistycznych konsultacji lekarskich…

Radoxim 5

Podczas meczu Dębu Przybyszów będzie można wrzucić do puszki pieniądze, ale też wylicytować wiele gadżetów. W tym koszulki znanych sportowców, także tych lokalnych, jak piłkarza Przemysława Stolca z Chrobrego Głogów czy koszulkę z autografami siatkarzy SPS-u Chrobry Głogów. Jest też koszulka z podpisami szczypiornistów KS SPR Chrobrego Głogów z 2005 roku, kiedy klub zdobywał srebrny medal mistrzostw Polski z Michałem Jureckim na czele. Początek meczu o godz. 17.
MK
Fot:Dąb Przybyszów

Zobacz inne

Więcej w Głogów