Dzieje sięGłogów

“Chcą otruć psy”. Karma z trutką na szczury i przekąski ze szpilkami na trawniku1 min na czytanie

"Chcą otruć psy". Karma z trutką na szczury i przekąski ze szpilkami na trawniku

Mieszkańcy osiedla Kopernik podsyłają nam zdjęcia. I interweniują, że na trawniku w pobliżu kościoła czy w pobliskim parku od kilku tygodni trzeba uważać. Ktoś podrzuca tam niebezpieczną karmę lub przekąski dla psów. – Niestety teraz, gdy spadł śnieg, jeszcze trudniej je zauważyć – mówią nam.

Obawiają się, że to śmiercionośne pułapki. – Coraz częściej zdarzają się też przysmaki ze szpilkami. Pies zawsze podbiegnie i będzie próbował to zjeść. Po co to robicie? Czemu chcecie truć psy? – zastanawia się Czytelnik, który sprawę zamierza zgłosić na policję.

Ten, kto to robi, musi liczyć się z konsekwencjami. Oczywiście jeżeli uda się go zatrzymać. – Jest to przestępstwo – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad zwierzętami grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. – Wyroki zapadały także w Głogowie. Jeden z nich dotyczył mężczyzny, który topił koty, później je zakopywał. Za swój czyn został skazany na rok bezwzględnego więzienia – dodaje Kaleta.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się