my:ŻukowiceRegion

Chcą wyremontować chodnik w Dobrzejowicach1 min na czytanie

Chcą wyremontować chodnik w Dobrzejowicach

Jedną z najczęstszych i najpilniejszych spraw zgłaszanych przez mieszkańców w miejscowości Dobrzejowice jest potrzeba remontu oraz budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 292.

– W związku z tym, że chodnik przebiega wzdłuż drogi wojewódzkiej zawarliśmy porozumienie z Województwem Dolnośląskim w sprawie powierzenia do realizacji Gminie Żukowice zadania pn.:„Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 292 w zakresie chodnika w m. Dobrzejowice – mówi Krzysztof Wołoszyn, wójt Gminy Żukowice.

Radoxim 5

W ramach inwestycji projektują wymianę nawierzchni istniejącego chodnika jadąc od strony Bytomia Odrzańskiego w kierunku Głogowa po stronie lewej – od początku terenu zabudowanego do zatoki autobusowej oraz budowę chodnika od zatoki autobusowej do końca terenu zabudowanego. – W obecnej chwili jesteśmy na etapie uzgadniania dokumentacji celem uzyskania pozwoleń na budowę lub remont ciągu pieszego – dodaje.

Po wykonaniu dokumentacji na podstawie wcześniejszych uzgodnień z DSDiK we Wrocławiu planują podpisanie kolejnego porozumienia z Województwem Dolnośląskim o współfinansowanie i realizację robót budowlanych przez Gminę Żukowice w zastępstwie inwestorskim.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice