Dzieje sięGłogów

Chętnych było sporo. Ile osób zaszczepiło się podczas biesiady przeciwko COVID 19?1 min na czytanie

Rządowe wsparcie na piknik w Przedmościu. Były występy i punkt szczepień [ZDJĘCIA] 20

To była druga edycja “Pikniku z Folklorem” w Przedmościu. Tym razem zorganizowana dzięki rządowemu wsparciu – miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich otrzymało od państwa wsparcie w kwocie 8 tys. zł, by się bawić, ale i zachęcać mieszkańców do szczepień przeciwko COVID 19 (8.08.). I faktycznie tak było. W budynku klubowym zorganizowano mobilny punkt szczepień. Chętni byli. Jako pierwsza na ochotnika zgłosiła się Jadwiga Ochocka, właśnie z tego koła, która zaszczepiła się jednodawkowym preparatem.

– Stwierdziłam, że jak jest okazja, to się zaszczepię. Myślę, że nie ma co się teraz obawiać czwartej fali epidemii – mówiła nam. Ale takich osób było znacznie więcej – w sumie tego dnia zaszczepiło się 29 mieszkańców. – Z akcji w Przedmościu skorzystali głównie młodsi ludzie, z 29 zaszczepionych tylko cztery osoby były w wieku powyżej 60 lat. Jak na gminę, to jest dobry wynik, choć myślałam, że będzie więcej, widocznie są już poszczepieni, co też cieszy – oceniła Anna Maciocha z mobilnego punktu szczepień.

Radny Robert Rudowicz zaznaczał, że tego dni przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców i dzieci. Były dmuchańce, gry i zabawy. Rozstawiono też scenę. Na niej prezentowały się zespoły folklorystyczne z całego regionu. – Chcieliśmy wrócić i kontynuować takie rodzinne pikniki. I zachęcić ludzi do szczepień, aby zatrzymać kolejną falę epidemii – dodawał.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się