Dzieje sięGłogów

Chętnych na studia w Głogowie nie brakuje. Rusza drugi etap rekrutacji1 min na czytanie

Chętnych na studia w Głogowie nie brakuje. Rusza drugi etap rekrutacji

Pierwszy etap rekrutacji do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie zakończył się w ubiegły piątek (28.08.). – Oceniamy go dobrze – mówi nam Anna Włodarczyk, rzecznik prasowa uczelni. I dodaje, że choć nie może zdradzać szczegółów, to jednak wynik jest porównywalny do ostatnich trzech lat. I to w czasach epidemii.

Matury odbyły się później niż zwykle – w czerwcu. Dlatego też rekrutacja się przeciągnęła. – Obserwujemy większe zainteresowanie kierunkami takimi jak nowe media czy elektrotechnik przemysłowy. Zwłaszcza ten ostatni to ukłon w stronę techników elektryków – dodaje.

W tym roku rekrutacja odbywa się tylko online. Teraz maturzyści uzupełniają podania i dostarczają do PWSZ dokumenty oraz świadectwa. Niemal od razu ruszył też drugi etap rekrutacji. Potrwa do 5 października, bo dopiero 30 września ci, którzy zdawali egzamin poprawkowy, poznają wyniki. – Dlatego studenci pierwszego roku rozpoczną studia 12 października. Drugiego i trzeciego roku normalnie, czyli z początkiem października – zaznacza Włodarczyk. Na wszystkich kierunkach są jeszcze wolne miejsca.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się