Sport

Chrobry bez licencji na Ekstraklasę. Klub wydał oświadczenie2 min na czytanie

Gra Chrobry. Kibice pomarańczowo-czarnych wrócili na trybuny

Przed piłkarzami Chrobrego Głogów najważniejszy mecz tego sezonu – dziś (25.07.) z liderem Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wygrana i trochę szczęścia może dać naszym baraże, w których powalczą o grę w Ekstraklasie.

Problem w tym, że klub nie jest przygotowany na to pod względem infrastrukturalnym. Stadion, który miał być modernizowany, nadal nie jest. Obietnice chociażby o podgrzewanej murawie słyszy się od lat, choć do spełnienia jest jeszcze wiele innych wymogów.

Chrobry w czerwcu otrzymał licencję na występ w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/21, jednak klub w związku z realną szansą na udział drużyny w barażach o awans do Ekstraklasy złożył dodatkowo wniosek licencyjny na udział w rozgrywkach Ekstraklasy. Decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN nie został on rozpatrzony pozytywnie. Informujemy, że w przypadku awansu do baraży klub zamierza skorzystać z przysługującego mu prawa do odwołania.  

Głos w tej sprawie zabrał dyrektor Chrobrego Zbigniew Prejs.- Po zakończeniu rundy jesiennej, ze względu na wyniki, nie otrzymaliśmy zaproszenia do złożenia wniosku na udział w rozgrywkach Ekstraklasy. Złożyliśmy dokumenty na 1 Ligę, bo wtedy jej utrzymanie było sportowym priorytetem. W rundzie wiosennej sytuacja uległa zmianie. Zespół osiąga bardzo dobre rezultaty, a my na ich podstawie w dniu 7 lipca zwróciliśmy się do PZPN z zapytaniem o możliwość otrzymania takiego zaproszenia, które otwiera drogę do procedury licencyjnej. Dzień później przekazano nam komplet stosownych dokumentów. Przed zespołem było jeszcze bardzo dużo trudnych pojedynków, więc podchodziliśmy do tego z pokorą i rozwagą, ale i czujnością.


– W momencie, w którym utrzymanie zostało zagwarantowane, a liczba zdobytych punktów pozwalała realnie myśleć o pierwszych sześciu miejscach w tabeli, poczyniliśmy zdecydowane kroki zmierzające do spełnienia licencyjnych wymogów – dodaje Zbigniew Prejs. – W dniu, w którym odbyło się posiedzenie komisji, tj. 22 lipca, czyli kilka dni po zapewnieniu utrzymania w 1 Lidze, klub nie posiadał w systemie wszystkich dokumentów. Dokumenty księgowe oznaczone literą “F”, o których mowa w uzasadnieniu komisji, będą gotowe w terminie przysługującym na odwołanie. O dokumenty infrastrukturalne zabiegamy. Podjęliśmy rozmowy z trzema, a w tym momencie prowadzimy z dwoma podmiotami posiadającymi stadiony spełniające te kryteria. Wierzymy, że sfinalizujemy umowę na ewentualne korzystanie z jednego z nich. Klub poczyni wszelkie starania, aby w przypadku awansu do baraży wywiązać się ze wszystkich niezbędnych wymagań procesu licencyjnego. 
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport