Dzieje sięGłogów

Chrobry domaga się kary dla Dujshebaeva! Trener mistrzów Polski przesadził?2 min na czytanie

Vive rzuciło 11 bramek więcej od Chrobrego. Porażka z mistrzem Polski 17

Ten skandal wstrząsnął sportową Polską. Zaraz po meczu pomiędzy KS SPR-em Chrobrym Głogów a Łomżą Vive Kielce informowaliśmy, że podczas starcia PGNiG Superligi doszło do kontrowersyjnych sytuacji z udziałem trenera mistrzów Polski (14.05.). Przypomnijmy raz jeszcze: w drugiej połowie tego meczu emocje sięgnęły zenitu również na ławkach rezerwowych obu drużyn. Po sytuacji, kiedy Uladzislaua Kulesha rzucił w głowę interweniującemu Rafale Stacherze. Bramkarz nie był w stanie kontynuować gry. Miał problemy ze wzrokiem. Trafił do kliniki okulistycznej na badania.

Szczypiorniści Chrobrego domagali się wykluczenia z gry Kuleshy, ale tak się nie stało – sędziowie ukarali go żółtą kartką. – On zrobił to specjalnie! – starał się przekonać arbitrów Adam Babicz. Zwłaszcza, że chwilę wcześniej, ale także i po tej właśnie sytuacji, doszło do kontrowersji z udziałem trenera mistrzów Polski. Talant Dujshebaev groził Stacherze. Padły m.in. słowa “Załatwimy ciebie w Kielcach”. Te informacje potwierdził na konferencji prasowej trener Witalij Nat, który był zbulwersowany tym, co się stało.

– To nie była piłka ręczna… daj Bóg, aby Rafałowi nic się nie stało. Nie widzi na lewe oko – alarmował Nat oceniając całą sytuację. – To był specjalny rzut na głowę. Można powiedzieć, że on dostał rozkaz od trenera, żeby tak rzucił. Nie chcę nic mówić, ale karma wróci – zdradzał.

– Nie wiem o co chodziło. Dlaczego zaczęły się takie brutalne słowa. Także pod moim adresem. Najgorsze, że nie reagowali na to ani sędziowie, ani też delegat. To było dobrze słyszeć, na pustej hali. Dla mnie takie zachowanie nie jest normalne. Groźby leciały, mocne groźby – dodawał nasz trener. Na szczęście Stacherze nic poważnego się nie stało. Został wypisany do domu. Trener Dujshebaev nie chciał komentować tej sytuacji.

Chrobry podjął kroki. “Wyrażamy sprzeciw w sprawie zachowania trenera Łomży Vive Kielce Talanta Dujshebaeva w stosunku do trenera KS SPR Chrobry Głogów Vitalija Nata oraz zawodników naszego klubu. Agresja i atak werbalny, jakich dopuścił się trener Dujshebaev jest incydentem bez precedensu i niedopuszczalnym na arenach sportowych” – czytamy w nim. Ale na tym nie koniec. Klub domaga się kary dla trenera. “Apelujemy o podjęcie stosownych działań i wyciągnięcie konsekwencji, aby wyeliminować nieakceptowalne zachowania” – dowiadujemy się.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się